Autentifikácia za pomoci odtlačkov prsta v podobe Touch ID bola neodlúčiteľnou súčasťou iPhonov až do príchodu senzorov Face ID. Niektoré z modelov ako napríklad iPhone SE 3. generácie však touto funkciou stále disponuje.

V jablkovej komunite sa už niekoľko mesiacov vedú debaty o tom, či spoločnosť Apple nadobro odstrihne Touch ID zo svojich smartfónov, alebo sa dočkáme implementácie tejto funkcie pod obrazovkou iPhonu 15.

- Reklama -

Svoje si o tom myslí jeden z najznámejších analytikov Mark Gurman, ktorý pôsobí v agentúre Bloomberg. Podľa neho gigant z Cupertina v posledných rokoch testoval zavedenie Touch ID pod displejom zariadenia, no v porovnaní so zaužívaným Face ID by mohlo ísť o krok späť. Gurman neočakáva že sa Touch ID v dohľadnej budúcnosti vráti do iPhonu 15 alebo iných vlajkových modelov.

Labutia pieseň pre Touch ID

Jednou z možností zavedenia dotykových senzorov by mohla byť ďalšia generácia iPhonu SE. Tento scenár však má jeden háčik a je veľmi nepravdepodobný. Keďže model SE predstavuje cenovo dostupnú verziu iPhonu, je veľmi nepravdepodobné, že by sa Apple unúvalo so zavádzaním pomerne drahého riešenia do entry modelu. V tomto prípade by dávalo skôr väčší zmysel bočné tlačidlo s Touch ID, rovnako ako v prípade niektorých iPadov.

Prototypy iPhonu 15 disponujú Touch ID pod displejom
Zdroj: MacRumors

Doterajšie odhady týkajúce sa novej generácie iPhonu SE poukazujú na fakt, že by sme sa konečne mali dočkať zmeny dizajnu. Budúce „eséčko“ by si malo prepožičať telo iPhonu XR, v ktorom sa ako iste viete, nenachádza tlačilo Home Button. Je teda viac než možné, že práve momentálna generácia iPhonu SE je poslednou, v ktorej nájdeme dotykový senzor Touch ID.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -