Autentifikácia za pomoci odtlačkov prsta v podobe Touch ID bola neodlúčiteľnou súčasťou iPhonov až do príchodu senzorov Face ID. Niektoré z modelov ako napríklad iPhone SE 3. generácie však touto funkciou stále disponuje.

V jablkovej komunite sa už niekoľko mesiacov vedú debaty o tom, či spoločnosť Apple nadobro odstrihne Touch ID zo svojich smartfónov, alebo sa dočkáme implementácie tejto funkcie pod obrazovkou iPhonu 15.

Prečítajte si tiež  Touch ID pod displejom? Odhadovaný príchod technológie vás nepoteší

Svoje si o tom myslí jeden z najznámejších analytikov Mark Gurman, ktorý pôsobí v agentúre Bloomberg. Podľa neho gigant z Cupertina v posledných rokoch testoval zavedenie Touch ID pod displejom zariadenia, no v porovnaní so zaužívaným Face ID by mohlo ísť o krok späť. Gurman neočakáva že sa Touch ID v dohľadnej budúcnosti vráti do iPhonu 15 alebo iných vlajkových modelov.

Labutia pieseň pre Touch ID

Jednou z možností zavedenia dotykových senzorov by mohla byť ďalšia generácia iPhonu SE. Tento scenár však má jeden háčik a je veľmi nepravdepodobný. Keďže model SE predstavuje cenovo dostupnú verziu iPhonu, je veľmi nepravdepodobné, že by sa Apple unúvalo so zavádzaním pomerne drahého riešenia do entry modelu. V tomto prípade by dávalo skôr väčší zmysel bočné tlačidlo s Touch ID, rovnako ako v prípade niektorých iPadov.

Prototypy iPhonu 15 disponujú Touch ID pod displejom
Zdroj: MacRumors

Doterajšie odhady týkajúce sa novej generácie iPhonu SE poukazujú na fakt, že by sme sa konečne mali dočkať zmeny dizajnu. Budúce „eséčko“ by si malo prepožičať telo iPhonu XR, v ktorom sa ako iste viete, nenachádza tlačilo Home Button. Je teda viac než možné, že práve momentálna generácia iPhonu SE je poslednou, v ktorej nájdeme dotykový senzor Touch ID.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -