Hoci je Touch ID v iPhonoch takpovediac zastaraným štandardom, Apple nad ním rozhodne neláme palicu. Autentifikácia odtlačkov prstov sa dnes nachádza už iba v najlacnejšom iPhone SE, no v budúcnosti by mohla ohlásiť návrat na scénu. V budúcej generácii smartfónov to však nebude.

Za posledné mesiace sa objavilo niekoľko leakov a predpokladov, ktoré narážali na použitie senzoru Touch ID v iPhone 16. Nejednalo by sa samozrejme o tlačidlo Home Button s týmto senzorom, ale o zakomponovanie Touch ID pod displej. Jeden z odborníkov na integrované obvody sa v príspevku pre portál Weibo podelil o informácie, že Apple nechystá v iPhone 16 návrat Touch ID.

Väčšina zariadení, ktoré sa používali na výrobu čipov potrebných pre verziu Touch ID v iPhone, bola zrejme už trvale zrušená.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Jediné zostávajúce jednotky sa použili pre iPhone SE tretej generácie, čo naznačuje, že spoločnosť Apple nemá v blízkej budúcnosti v pláne obnoviť túto metódu overovania.

Senzory sa presunú pod displej

Touch ID
Zdroj: Apple

Je teda viac než možné, že iPhone SE štvrtej generácie bude mať funkciu Face ID, ktorá nahradí posledný model iPhonu s Touch ID.

Napriek tomu Apple stále počíta s možnosťou snímania odtlačkov prstov pod displejom. Tá by sa však podľa nových predpokladov mala objaviť až v roku 2026.

V rovnakom období totiž Apple údajne plánuje presunúť pod displej zariadenia aj Face ID.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Touch ID sa vráti na iPhone. Postarať sa o to môže Samsung
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWeibo
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.