Apple sa v poslednom čase snaží presvedčiť veľkých herných vývojárov, aby priniesli svoje AAA tituly na operačný systém iOS. Od vydania iPhone 15 Pro s čipom A17 Pro, ktorý ako prvý v histórii obsahuje aj hardvérovo akcelerovaný ray-tracing sme svedkami príchodu konzolových titulov ako Resident Evil Village či Assassin’s Creed Mirage na App Store. Avšak, podľa najnovšieho reportu to s týmito hrami nie je také ružové, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Podľa dát z portálu Appfigures je dopyt po konzolových hrách na mobilných zariadeniach omnoho nižší, než sa očakávalo. Tak napríklad dlho očakávaný Assassin’s Creed Mirage síce dosiahol viac ako 123,000 stiahnutí od svojho uvedenia na trh, no len menej ako 3,000 ľudí zaplatilo 49,99 $ za plnú verziu hry.

Podobne je na tom aj Resident Evil Village, kde len približne 5,750 užívateľov zaplatilo 15,99 $ za kompletný prístup. Ešte doplníme, že ceny sú uvedené v dolároch, nakoľko tento prieskum pochádza z USA.

Pokiaľ sa teraz pýtate, ako je to možné, odpoveď je podľa všetkého úplne jednoduchá. Hlavným problémom má byť to, že tieto hry sú navrhnuté primárne pre herné konzoly a ich ovládanie na stále malých dotykových obrazovkách býva nekomfortné. Aj najväčší iPhone má relatívne malý displej na hranie komplexných hier, čo môže znižovať atraktivitu pre náročných hráčov.

Najväčším problémom konzolových hier na iPhone je, že sú konzolové 

Assassin's Creed Mirage na iPhone 15 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Taktiež sa ukazuje, že majitelia smartfónov preferujú jednoduchšie hry prispôsobené kratším hracím reláciám a v neposlednom rade netreba zabúdať na fakt, že napríklad taký Assassin’s Creed Mirage vyzerá na iPhone 15 Pro Max úprimne dosť zle – viac sme sa tomu venovali v našom samostatnom článku.

Apple možno dúfal, že príchod AAA hier na jeho smartfóny ukáže silu jeho hardvéru, ale skutočný záujem používateľov o tento typ obsahu zostáva nízky.

Mnoho z týchto hier je totiž kompatibilných len s najnovšími modelmi, čo výrazne obmedzuje počet potenciálnych zákazníkov. K tomu všetkému prispieva aj vyššia cena, na ktorú nie sú mobilní hráči zvyknutí.

Assassin's Creed Mirage na iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Perfect Gaming (snímka obrazovky)

Pre Apple je to však len začiatok cesty a až čas ukáže, či sa podarí prelomiť ľady a prilákať viac hráčov na prémiové konzolové tituly. Pomôcť môže aj ďalšia séria procesorov A18 a A18 Pro s ešte vyšším výkonom.

Držíme palce, aby sa to napokon podarilo. Mať vo vrecku kompaktnú hernú konzolu a telefón v jednom je totiž veľmi atraktívna predstava. Veď kedysi to takto s PSP fungovalo, tak prečo by sa história nemala opakovať?

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini je po zľave za super cenu: Je to pravdepodobne posledný kompaktný smartfón od Apple

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, aký je váš názor na tieto konzolové herné tituly na iPhone. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -