Spoločnosť Apple už čoskoro uvoľní ďalšiu verziu systému pre všetkých používateľov. Aktualizácia s poradovým číslom iOS 17.1.1 momentálne prechádza interným testovaním, takže medzi širokú verejnosť sa dostane onedlho.

Systém iOS 17.1.1 bude s určitosťou zameraný na odstránenie chýb, no zatiaľ nie je známe, ktoré konkrétne problémy bude aktualizácia riešiť. Tŕňom v oku používateľov sa stali problémy s Wi-Fi pripojením, takže pravdepodobne bude Apple v systéme riešiť túto komplikáciu. Podobná oprava sa totiž nachádza v najnovšej beta verzii.

V posledných týždňoch sa objavil aj problém, ktorý spôsoboval náhle vypnutie iPhonu počas noci. Apple podľa zdrojov o probléme vie a na jeho odstránení pracuje.

Neskôr by sme sa mali dočkať aj opravy problému s bezdrôtovým nabíjaním vo vozidlách BMW, ktorý ovplyvňuje modelový rad iPhone 15. Nie je však jasné, či bude táto oprava súčasťou iOS 17.1.1.

iOS 17.1.1 bude iba dočasnou aktualizáciou

Spoločnosť Apple zatiaľ oficiálne nepotvrdila dátum príchodu novej aktualizácie, no pravdepodobne by sme sa jej mali dočkať v rozmedzí najbližších dvoch až troch týždňov.

iOS 17 súhrn noviniek
Zdroj: Apple

Väčší systémový update iOS 17.2 je stále v beta testovaní a očakáva sa, že bude vydaný v decembri, takže iOS 17.1.1 bude iba dočasnou aktualizáciou.

Následná nadstavba prinesie mnoho nových funkcií a zmien, ako napríklad očakávanú aplikáciu Denník, možnosť spolupracovať na playlistoch pre predplatiteľov Apple Music alebo možnosť overenia kontaktného kľúča pre iMessage, či ďalšie widgety.

Prečítajte si tiež  iOS 17 z ničoho nič odstránil obľúbenú funkciu z iPhonov: Je to trochu záhada

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -