Bliížiaca sa aktualizácia iOS 17.4 prinesie množstvo zaujímavých noviniek a funkcií. Spoločnosť Apple v novej beta verzii iOS 17.4 mení spôsob, akým sa používateľom zobrazuje stav batérie. Prehľad o stave batérie tak bude oveľa jednoduchší, no užijú si ho iba majitelia najnovších iPhonov.

iOS 17.4 prinesie nové údaje o batérii pre iPhone 15

V systémových Nastaveniach v časti Batéria pribudne v zozname Stav batérie nový údaj. Ten bude zobrazovať označenie ako “Normálny”, vďaka ktorému používatelia získajú rýchly prehľad aj bez toho, aby museli klikať na časť „Stav batérie“. Apple však sprístupnil túto možnosť iba pre modely z radu iPhone 15.

Ak ťuknete na odpočet stavu batérie, zobrazí sa počet cyklov batérie, dátum výroby a prvé použitie zariadenia. Tieto informácie boli predtým skryté vo všeobecných nastaveniach a povedzme si na rovinu, že o tom väčšina majiteľov iPhonu 15 nevedela.

iOS 17.4 zobrazenie batérie
Zdroj: MacRumors

Sekcia Optimalizácia nabíjania naďalej poskytuje rovnaké nastavenia. Optimalizované nabíjanie batérie zachováva zdravie batérie tým, že sa učí zvykom používania a obmedzuje čas, počas ktorého je batéria nabitá na 100 %. K dispozícii je aj možnosť obmedzenia nabíjania na 80 percent s cieľom ďalej zachovať zdravie a prepínač na úplné vypnutie optimalizovaného nabíjania.

Ešte raz však upozorňujeme, že tieto zmeny sú obmedzené na iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Nastavenia batérie sa na starších modeloch iPhonu nemení a ostane rovnaké aj po aktualizácii iOS 17.4.

Prečítajte si tiež  iOS 17.4 napokon neposkytne očakávanú funkciu. Apple ju z ničoho nič odstránil

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -