Spoločnosť Apple vydala novú beta verziu systému iOS 17.4, v ktorej sa dočkáme zásadných noviniek pre operačný systém iPhonov. Jedna funkcia však z bety nečakane zmizla. Ide o zdieľanie SharePlay pre Apple Music, ktorú Apple testoval pre HomePod a Apple TV.

V prvých beta verziách systémov tvOS 17.4 a iOS 17.4 bolo možné ovládať hudbu prostredníctvom funkcie SharePlay aj na reproduktoroch HomePod a Apple TV. Táto funkcia však bola v druhej beta verzii vypnutá.

SharePlay je funkcia, ktorá umožňuje spoločne cez FaceTime pozerať filmy a seriály, počúvať hudbu alebo hrať hry s inými používateľmi. V systéme iOS 17 bola funkcia SharePlay integrovaná aj do funkcie CarPlay, ktorá umožňuje každému v aute pridávať skladby do spoločného playlistu.

SharePlay pre HomePod a Apple TV sa zrejme odkladá

V zariadeniach HomePod a Apple TV funkcia SharePlay odomkla používateľom možnosť vytvorenia QR kódu, prostredníctvom ktorého bolo možné pripojiť sa k prehrávaniu obsahu na zariadení.

Majiteľ HomePodu alebo Apple TV samozrejme potrebuje predplatné Apple Music, no ostatní používatelia mohli službu po pripojení cez SharePlay ovládať bezplatne.

SharePlay pre Apple Music v iOS 17.4
Zdroj: MacRumors

Nie je známe, či Apple obnoví funkciu SharePlay pre HomePod alebo Apple TV ešte pred oficiálnym vydaním aktualizácií iOS 17.4 a tvOS 17.4. Je však možné, že táto vychytávka bude v nadchádzajúcich týždňoch podrobená ďalšiemu testovaniu. Očakávaná aktualizácia iOS 17.4 sa objaví už v marci.

Ak vás zaujímajú bližšie informácie o tom, čo tento systém prinesie, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité novinky.

Prečítajte si tiež  iOS 17.4 nás nečakane pripraví o túto funkciu. Platí to len v EÚ

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -