Apple má pre vývojárov novú funkciu, ktorá im pomôže lepšie vysvetliť svoje aplikácie používateľom. Nová vychytávka pre iOS 17 nesie názov TipKit a ide o nový rámec, ktorý umožní vývojárom pridať tipy do svojich aplikácií na všetkých platformách Apple.

Tieto tipy budú ukazovať používateľom, ako využiť skvelé funkcie aplikácií, ktoré by inak mohli prehliadnuť. V praxi sa bude jednať o jednoduchého sprievodcu, ktorého budete mať k dispozíii ako pre natívne aplikácie, tak aj pre programy tretích strán.

Tipy sa budú objavovať v aplikácii hneď po prvotnom spustení a budú mať jednotný vzhľad. Spoločnosť Apple chce, aby tipy boli užitočné a nenápadné a preto nebudú zasahovať do používateľského rozhrania.

Tipy a triky pre používanie budeme mať od samotných vývojárov

Nepôjde však výhradne o novinku pre operačný systém v iPhone. TipKit bude súčasťou všetkých nových aktualizácií vrátane iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10 a tvOS 17.

iOS 17 tipy
Zdroj: MacRumors

V rámci otvoreného beta testovania sme si mohli „ošahať“ všetky novinky, ktoré nám spoločnosť Apple predstavila počas konferencie WWDC 2023.

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky. Spoločnosť Apple vydá nový operačný systém už 18. septembra 2023 pre všetkých používateľov.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia iOS 17 zavedie funkciu, ktorá vás ochráni pred nevhodnými obrázkami

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here