Nadchádzajúca systémová aktualizácia iOS 18 sľubuje obrovský posun pre jablkový ekosystém. Podľa nedávnych správ sa zdá, že Apple má v pláne zaviesť inovatívne novinky aj pre svoj webový prehliadač Safari. Niektoré z nich budú založené na prvkoch generatívnej umelej inteligencie.

Apple chce priniesť novú možnosť nazvanú „Inteligentné vyhľadávanie“, ktoré bude poskytovať sumarizácie webových stránok. Dodatkom bude aj funkcia “Web Eraser”, ktorá umožní používateľom odstraňovať nežiaduce elementy zo stránok.

iOS 18 prinesie niekoľko užitočných funkcií pre Safari

Apple chystá prepracovaný dizajn ovládacích prvkov pre adresný riadok Safari, ktorý by mal zjednodušiť prístup k rôznym nástrojom pre správu webových stránok.

Funkcia inteligentného vyhľadávania by mala byť schopná identifikovať hlavné témy a kľúčové pojmy na webových stránkach a na základe toho vytvárať zhrnutia obsahu.

Hoci táto novinka nebude v testovacích verziách Safari 18 predvolene zapnutá, používatelia by ju mali mať možnosť aktivovať prostredníctvom novej ponuky v adresnom riadku.

Vylepšenia pre Safari v iOS 18
Zdroj: Appleinsider

Ďalšou zaujímavou vychytávkou bude spomínaný “Web Eraser”, ktorý by mal používateľom umožniť odstrániť z webových stránok konkrétne elementy. Pôjde o skrytie reklám alebo obrázkov, ktoré často vytvárajú nežiadúci efekt pri interakcii s obsahom.

Novinka bude podobná známym blokovačom reklám alebo „AdBlockom“, ktorá však bude implementovaná priamo v prehliadači Safari.

Zmeny vykonané pomocou blokovača by mali byť trvalé, čo znamená, že Safari si zapamätá upravený obsah stránky aj po zatvorení a opätovnom otvorení.

Pri opätovnej návšteve upravenej stránky by mal Safari používateľa informovať o predchádzajúcich zmenách a ponúknuť možnosť obnoviť pôvodný stav stránky.

Viac by sme sa mali dozvedieť už počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa uskutoční 10. júna. Práve počas tohto eventu Apple plánuje odhaliť iOS 18 po boku ďalších softvérových aktualizácií pre svoje zariadenia. Máme sa teda na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  iOS 18 poriadne prekvapí. iPhone dostane hlasové poznámky aj riešenie matematických operácií

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -