Spoločnosť Apple už teraz intenzívne pracuje na svojom novom operačnom systéme iOS 18, ktorý bude podľa všetkého veľkolepý. Ako nás najnovšie informoval Mark Gurman z agentúry Bloomberg, v roku 2024 by sme sa mohli stretnúť s monumentálnym skokom vpred v oblasti inovácií.

Gurmanove postrehy naznačujú, že v samotnej spoločnosti Apple sa šepká o tom, že iOS 18 by mohol byť tou najzásadnejšou aktualizáciou, akú sme kedy videli, a potenciálne by mohol byť pre spoločnosť historickým míľnikom. Pokiaľ teda začiatkom júna na vývojárskej konferencii WWDC 2024 očakávate niečo „nudné“, opak bude zrejme pravdou.

Hoci je známy analytik a leaker z noviniek nadšený, ešte stále nám nevedel povedať podrobnosti o konkrétnych vylepšeniach, ktoré iOS 18 prinesie. Spoločnosť Apple si ich totiž veľmi dobre drží v tajnosti. Gurman nám však aspoň načrtol, na čo presne sa v tomto smere môžeme tešiť.

V prvom rade to bude podpora technológie RCS pre správy, od čoho si spoločnosť Apple sľubuje lepšiu interakciu so zariadeniami so systémom Android. Zaujímavé je, že podobný upgrade bol ešte pred rokom totálne nemysliteľný a spoločnosťou Apple odsudzovaný.

Čo nám v roku 2024 prinesie iOS 18 a kedy príde na trh? 

Okrem toho sa očakáva významné prepracovanie hlasového asistenta Siri, pričom ten by mal v roku 2024 získať generatívne schopnosti AI podobné ChatGPT. My len doplníme, že pokiaľ by to bola realita a Apple by skutočne predstavil vlastný jazykový model, bol by to už iba malý krôčik od toho, aby sa naučil rozprávať aj inými jazykmi, vrátane slovenčiny či češtiny.

Siri je totiž veľmi užitočná, no v našich končinách sa používa ťažko, pretože pre veľa ľudí je komunikácia s ňou v angličtine, alebo inom cudzom jazyku neprirodzená.

Ako teda môžete vidieť sami, očakávania na operačný systém iOS 18 stále narastajú a jeho oficiálne vydanie pre všetkých používateľov je naplánované tak, ako vždy na september, keď nám Apple predstaví aj nový iPhone 16.

Odhalenia väčšiny noviniek sa ale dočkáme už skôr, pravdepodobne počas prvého júnového týždňa, počas ktorého Apple zvykne organizovať v podstate globálnu vývojársku konferenciu WWDC. Nechajme sa teda prekvapiť na ďalšie podrobnosti, ktoré nám ukáže čas.

A ak si chcete pozrieť zaujímavý koncept iOS 18 z konca minulého roka, prikladáme jedno vydarené video. Tak čo od neho očakávate vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Google chystá revolúciu vo vyhľadávaní. Budeme to milovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -