Nadchádzajúci rad smartfónov iPhone 16 by podľa doterajších predpokladov nemal priniesť takmer žiadne dizajnové zmeny v porovnaní so svojimi predchodcami. Niekoľko dôležitých vylepšení sa však bude nachádzať pod kapotou.

Portál Economic Daily News, ktorý odkazuje na informácie z dodávateľského reťazca informoval, že Apple plánuje použiť nové čipy A18 a M4 s výkonnejším systémom Neural Engine. Tieto čipy budú využívať podstatne väčšie množstvo jadier, v súvislosti s prvkami umelej inteligencie.

Neural Engine dostane výrazné vylepšenie

Vylepšený Neural Engine by mal zlepšiť výsledky pri strojovom učení AI, ktoré bude zakomponované pre systém iOS 18. Apple sa intenzívne venuje generatívnej umelej inteligencii, no zatiaľ nie sú známe žiadne bližšie informácie o tom, akých konkrétnych noviniek sa dočkáme.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Čipy A18 / A18 Pro sa objavia v iPhonoch 16, ktoré sa ukážu svetu už na jeseň 2024. Práve tento modelový rad by mal podľa špekulácií dostať lepšie AI funkcie, než súčasný model iPhone. Vďačiť za to bude aj výkonnejšiemu Neural Enginu.

Apple doposiaľ neustále zvyšoval výkon Neural Engine, hoci počet jadier sa nijako nemenil. Gigant z Cupertina uvádza, že čip A17 Pro v iPhonoch 15 Pro je až dvakrát rýchlejší ako čip v Pro verziách minulej generácie. V blízkej budúcnosti by sa tento údaj mal výrazne navýšiť.

čip A17 Pro
Zdroj: Apple

Čo sa týka Macov, väčšina modelov s čipmi Apple Silicon má 16-jadrový Neural Engine. Výnimkou sú Mac Studio a Mac Pro, ktoré disponujú až 32-jadrovým Neural Enginom. To však platí iba pre verzie, ktoré sú vybavené čipom M1 Ultra alebo M2 Ultra.

Viac informácií z kategórie umelej inteligencie v podaní spoločnosti Apple by sme sa mali dozvedieť už v júni, kedy prebehne konferencia WWDC 2024. Práve počas tohto podujatia plánuje Apple prvýkrát predstaviť nové operačné systémy vrátane iOS 18.

Prečítajte si tiež  Takúto RAM dostane iPhone 16 Pro Max

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -