Nadchádzajúca systémová aktualizácia iOS 18 by mala predstavovať najväčší update v histórii jablkových telefónov. Najočakávanejšou novinkou v prípade tohto systému bude pridanie prvkov umelej inteligencie, ktorá bude prítomná priamo v zariadení. Integrácia AI prvkov ponúkne okrem iného aj nové možnosti pre prehliadač Safari.

Ako informoval portál Macrumors, iOS 18 predstaví nového asistenta pre prehliadač Safari na iPhonoch. Hoci konkrétne možnosti zatiaľ nie sú známe, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o zjednodušenie vyhľadávania, ukladania alebo zdieľania stránok a hľadaných prvkov.

Safari dostane AI asistenta pre vyhľadávanie

Pôvodné informácie naznačovali, že nový asistent by mohol využívať iCloud Private Relay na anonymizáciu údajov odosielaných spoločnosti Apple. To by mohlo naznačovať, že by sa malo jednať o funkciu dostupnú len pre predplatiteľov iCloud+. Neskôr sa však podarilo zistiť, že predplatné iCloud by nemalo mať žiadny vplyv avizovanú novinku.

Asistent prehliadania by mohol byť súčasťou širšieho trendu integrácie generatívnych AI funkcií do iPhone, podobne ako súčasné AI nástroje v prehliadačoch ako Microsoft Edge s GPT-4 a Arc Search, ktoré ponúkajú zhrnutia webových stránok a poskytujú užitočné informácie.

Ak sa Apple uchýli k podobnému kroku, prinieslo by to významný posun v interakcii užívateľov s ich zariadeniami a v spôsobe, akým vyhľadávajú a spracovávajú informácie na webe.

Viac by sme sa mali dozvedieť už počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa uskutoční 10. júna. Práve počas tohto eventu Apple plánuje odhaliť iOS 18 po boku ďalších softvérových aktualizácií pre svoje zariadenia.

Prečítajte si tiež  iOS 18 prinesie revolučné vylepšenie domovskej obrazovky na iPhone. Takto bude vyzerať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -