Technologický gigant z Cupertina má do konca roka predstaviť ešte aspoň 10 produktov z rôznych modelových radov. V tomto ohromnom počte Apple nezabudne ani na výber tabletov, spomedzi ktorých sa väčšieho upgradu môže dočkať aj obľúbený model Air.

Téme tabletu strednej triedy sa krátko venoval aj analytik Mark Gurman vo svojom nedávnom príspevku. Apple sa podľa neho bude v blízkej budúcnosti zaoberať hlavne aktualizáciou Macov s čipom M3, ktoré by mali byť predstavené v októbri. Vylúčené však nie je, že ich uvidíme aj v iPadoch.

Spoločnosť Apple podľa informácií už novú verziu iPadu Air vyvíja, no zatiaľ nie je známe, kedy ju predstaví. Zariadenie môže prísť koncom roka 2023, no oveľa pravdepodobnejší dátum predstavenia spadá na začiatok roka 2024.

Na druhej strane, približne v októbri 2023 by iPad Air 5. generácie uzavrel svoj 1,5 ročný cyklus, na ktorý sa Apple pri svojich tabletoch často spolieha. To, ako to dopadne teda ukáže až čas.

Čo prinesie iPad Air 6. generácie?

Kým september má patriť hlavne modelovému radu iPhone 15 a novým hodinkám Apple Watch Series 9, október alebo začiatok roka 2024 by sa mal niesť v duchu veľkých zmien pre iPad.

Apple totiž chystá veľký prechod na čip Apple Silicon M3 a OLED obrazovky. Práve táto technológia poslúži ako hlavné lákadlo najskôr pre iPad Pro a neskôr aj pre modely nižšej triedy.

Zdroj: YouTube / MobileCity / iDB (úprava redakcie)

Apple naposledy aktualizovalo iPad Air v marci 2022, keď mu dodalo čip M1 a vylepšený 12-megapixelový predný fotoaparát s podporou funkcie Center Stage. Nechýbal ani rýchlejší port USB-C a podpora 5G pripojenia pre verzie Cellular, či nové farebné varianty.

Nie je jasné, aké nové funkcie ponúkne ďalšia generácia iPadu Air, no medzi najočakávanejšie vylepšenia patrí čip M2, port Thunderbolt 3 podobne ako v iPade Pro, alebo horizontálne orientovaná predná kamera na štýl základného iPadu 10. generácie.

Reklama

Bežná cena za iPad Air s procesorom M1 sa dnes pohybuje na úrovni 769 €, no po kliknutí na tento odkaz môžete zariadenie získať už od 666 €. To je fantastická ponuka, s ktorou na tomto tablete ušetríte. Navyše ak si k nemu pridáte klávesnicu s TouchPadom, teoreticky vám môže nahradiť aj váš MacBook Air alebo MacBook Pro.

Prečítajte si tiež  Apple chce zmeniť spôsob, akým chránite svoj iPhone či iPad: Pozrite sa na ich nový patent

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here