Apple sa pripravuje na uvedenie nových modelov iPadov, o ktorých sa hovorí už niekoľko mesiacov. Za tú dobu sme mohli byť svedkami hneď niekoľkých odkladov, ktoré boli spôsobené problémami v produkcii. Zdá sa, že tie boli vyriešené a nové modelové rady iPad Pro a iPad Air tu budú čo nevidieť.

S blížiacim sa predstavením prémiových tabletov narastá aj počet správ, ktoré sa týkajú nových funkcií a vylepšení v porovnaní so súčasnou generáciou. Nedávno objavený kód v systéme iPadOS 17.5 naznačuje, že nové modely iPadu Pro skutočne prinesú významnú inováciu. Budú ňou nové OLED displeje, vďaka ktorým získajú iPady omnoho lepšie zobrazovacie funkcie.

Apple si s odhalením nových iPadov dáva poriadne na čas

Beta verzia iPadOS 17.5 okrem iného odkazuje aj na štyri nové modely iPadu s identifikátormi iPad16,3 až iPad16,6. Tieto modely by mali byť dostupné v dvoch veľkostiach a s možnosťami Wi-Fi aj Cellular pripojenia. Je teda jasné, že ide o 11″ a 13″ verzie iPadu Pro a iPadu Air.

Technológia OLED pre iPad Pro ponúkne lepšiu kvalitu obrazu a vyššiu energetickú účinnosť. Pre obidve verzie iPadu Pro budú použité panely od rôznych výrobcov, pričom LG by malo byť zodpovedné za výrobu všetkých 12,9″ OLED panelov, zatiaľ čo 11″ panely by mali vyrábať LG aj Samsung.

iPad Pro zadná strana
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Okrem aktualizácií displeja sa nové iPady Pro dočkajú aj nového čipu Apple Silicon M3, ktorý sa prvýkrát ukázal v MacBookoch Pro koncom minulého roka a pred pár týždňami sa dostal aj do MacBooku Air M3.

Apple taktiež pracuje na novom príslušenstve v podobe vylepšenej ceruzky Apple Pencil a Magic Keyboard, ktorá by mala byť po novom hliníková. Na stole je tiež možné pridanie nabíjania prostredníctvom štandardu MagSafe a vylepšené moduly zadného fotoaparátu.

Prečítajte si tiež  iPad Pro a Air nebudú jedinými tabletmi, ktoré Apple tento rok predstaví. Dočkáme sa aj lacnejších modelov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -