V posledných týždňoch, kedy sa najviac pozornosti venuje blížiacim sa iPadom Pro a Air sa zdá, že tieto modely sú jedinými z jablkovej ponuky, ktoré sa dočkajú aktualizácie Spoločnosť Apple však usilovne pracuje na ďalších dvoch zástupcoch jablkových tabletov. V tomto roku by sme sa mali dočkať aj novej generácie iPadu mini a základného iPadu.

Najmenší figurant spomedzi iPadov sa v poslednej aktualizácii dočkal vytúženého redizajnu a ďalších funkcií, čím dosiahol úroveň extrémne výkonného a zároveň kompaktného tabletu. Časy sa však menia a toto zariadenie bude pomaly ale isto zaostávať za súčasnými trendami. Apple to však zrejme nedopustí a predstaví jeho nástupcu už koncom roka.

Nový iPad mini dorazí už koncom roka

Ako tvrdí známy analytik Mark Gurman z Bloombergu vo svojom novom príspevku, Apple pracuje na nových verziách tabletov nižšej triedy. Tie by sa mohli objaviť na trhu už koncom roka 2024. Nový základný iPad by mohol byť cenovo dostupnejšou verziou modelu z roku 2022, zatiaľ čo iPad mini by mal priniesť aktualizovaný procesor.

Aktuálny iPad mini šiestej generácie, ktorý bol predstavený v septembri 2021, je vybavený čipom A15 Bionic. Nasledujúci model bude mať s určitosťou novší čip a zatiaľ nekonkretizované vylepšenie zadného fotoaparátu. Na stole je tiež zavedenie podpory pre technológií Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Aktuálny model iPadu mini kúpite po kliknutí na tento odkaz za 559,6 €, čo je výborná cena. Štandardne sa predáva za 649 €.

iPad mini v ruke používateľa
Zdroj: SvetApple

Apple sa v nadchádzajúcej verzii chce taktiež popasovať s fenoménom „želé displeja“. Ten spôsoboval jemné rozmazanie obrazu pri rýchlom scrollovaní obrazovky. Od uvedenia tohto modelu však prešli už takmer tri roky a preto dúfame, že Apple na tomto drobnom nedostatku medzičasom zapracoval.

Apple nezabúda ani na základný model iPadu

Posledná aktualizácia cenovo dostupného iPadu sa uskutočnila v októbri 2022. Je možné, že jedenásta generácia iPadu bude mať nižšiu úvodnú cenu ako model desiatej generácie. Dnes ho môžete po kliknutí na tento odkaz získať za 389 €. To by mohlo pochopiteľne viesť k ukončeniu výroby deviatej generácie iPadu s Lightning konektorom.

Tento krok by bol v súlade s trendom Apple postupne prechádzať na univerzálnejší USB-C port, ktorý sa už používa na ostatných modeloch iPadu a MacBooku.

iPad 10
Zdroj: YouTube / Justin Tse (snímka obrazovky + úprava redakcie)

V súčasnosti sa vo svetlách reflektorov stále držia modely iPad Pro a iPad Air, ktorých predstavenia by sme sa mali dočkať už o niekoľko týždňov. Ostáva nám preto čakať, ako Apple zamieša karty v ponuke svojich tabletov.

Prečítajte si tiež  V databáze Apple sa objavili nové modely iPadov. Problém je, že zatiaľ neexistujú

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -