Nedávne správy z dodávateľského reťazca odhalili, že nové modely iPadov sa mierne omeškajú. Napriek tomuto tvrdeniu sa zdá, že Apple robí všetko preto, aby sme na nich nečakali príliš dlho. Podľa informácií, ktoré zverejnil portál 91mobiles sa v databáze certifikačného registra objavili nové záznamy, ktoré majú patriť práve nadchádzajúcim iPadom.

Apple prinesie nové modely po takmer osemnásť mesačnej pauze, ktorá je najdlhšou v histórii medzi generáciami iPadov. Nové záznamy sa týkajú štvorice identifikátorov čo naznačuje, že iPady budú predstavené v očakávanej zostave. Dočkáme sa tak iPadov Pro a Air vo veľkostiach s 11″ a 13″ obrazovkou.

Nové modely iPadov sa už nachádzajú v registračnej databáze

Hoci databáza neodhalila konkrétne detaily o týchto zariadeniach, je takmer isté, že ide práve o spomínané modely iPadov.

Očakáva sa, že nové iPady Pro prinesú významné inovácie, vrátane čipu Apple Silicon M3 a OLED displejov, ktoré poskytnú lepší jas a kontrast v porovnaní s aktuálnymi mini-LED panelmi. Mierne sa zmení aj dizajn konštrukcie, keďže nové modely Pro budú tenšie ako súčasná generácia.

iPad Air 5. generácie s procesorom M1
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk / Brian Solid (úprava redakcie)

V prípade iPadu Air sa môžeme tešiť na novú verziu, ktorá dorazí prvýkrát s 13″ obrazovkou. Apple by mal do modelu Air pridať aj čip Apple Silicon M2 a vertikálne orientovanú FaceTime kameru.

Posledná z menovaných noviniek by sa mala postupom času stať novým štandardom, takže túto zmenu môžeme očakávať aj v oboch drahších modeloch Pro.

Okrem samotných iPadov Apple už čoskoro predstaví aj nové príslušenstvo, ktoré bude uvedené práve po boku nových tabletov. Jednou z noviniek bude vylepšená klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá dostane hliníkový kryt, väčší trackpad a ďalšie dizajnové zlepšenia.

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Gigant z Cupertina chystá aj novú generáciu ceruzky Apple Pencil, ktorá dostane nové gestá a magnetické hroty. V hre je dokonca aj podpora pre systém visionOS, vďaka ktorej bude zariadenie v budúcnosti kompatibilné s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

Posledné informácie z pera známeho analytika Marka Gurmana naznačujú, že Apple predstaví nové iPady najskôr začiatkom mája. Ak si teda brúsite zuby na nový tablet, už čoskoro sa ho dočkáte.

Prečítajte si tiež  iPad dostane funkciu, po ktorej voláme roky. Dorazí v iPadOS 17.5

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -