O tom, že spoločnosť Apple prinesie v rámci pripravovaného modelového radu iPhone 16 len veľmi málo zmien sa hovorí už niekoľko mesiacov. Teraz sa k tomuto vyjadreniu pripojil aj analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vychádza z informácií z dodávateľského reťazca. Smartfóny, ktoré Apple tento rok predstaví, podľa neho nebudú mať žiadne podstatné zmeny dizajnu.

To, že Apple nechystá žiadny väčší redizajn nie je žiadnou šokujúcou správou. Zvláštne však je, že podľa analytika by sme sa nemali dočkať ani žiadnych „zložitejších“ funkcií generatívnej umelej inteligencie. Apple sa vraj v súvislosti s touto témou skôr sústredí na iPhone 17, ktorý vydá v budúcom roku.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 16 neprinesie po vizuálnej stránke žiadne novinky

Kuo tvrdí, že Apple by nemal uviesť nové modely iPhonov s výraznými zmenami v dizajne a zložitejším ekosystémom GenAI až do roku 2025.

Analytik sa tiež domnieva, že sklápacie zariadenia a funkcie generickej umelej inteligencie sú momentálne dva najväčšie trendy v segmente prémiových smartfónov. V tejto oblasti sa plánuje presadiť aj Apple, no tak skoro to nebude. Napríklad taký Samsung z nej už ale ťaží, a tak by sa mali v Cupertine aspoň trochu poponáhľať.

iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / #ios beta news (snímka obrazovky)

Jednou z významných hardvérových zmien, o ktorých sa v prípade modelového radu iPhone 16 hovorí, je pridanie tzv. „Capture“ tlačidla pre rýchly prístup k natáčaniu videa.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Máme sa na čo tešiť: Apple ponúkne v modeloch iPhone 16 Pro rekordné úložisko

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -