Ako iste viete, už budúci týždeň sa dočkáme odhalenia nového modelového radu iPhone 15. Hoci je viac než pravdepodobné, že nové jablkové smartfóny opäť porastú na cene, známa analytická spoločnosť s týmto tvrdením celkom nesúhlasí.

V prípade prémiovej dvojice 15 Pro a 15 Pro Max by sa mal vyššej cenovky dočkať iba high-endový model iPhone 15 Pro Max so 6,7″ displejom. Ten by podľa výskumnej spoločnosti TrendForce mal pri spustení predaja stáť o 100 dolárov viac, ako jeho minuloročný predchodca. Menší, no rovnako výkonný kolega v podobe iPhonu 15 Pro by sa podľa analytikov mal zdražovaniu vyhnúť. A bude to mať hneď niekoľko dôvodov.

Tým hlavným je pravdepodobne to, že exkluzívny periskopový objektív, ktorý umožní až 6-násobný optický zoom sa bude nachádzať iba v drahšom prevedení. Apple svoje prémiové modely týmto spôsobom môže ešte viac oddeliť cenou. A keďže má byť iPhone 15 Pro Max najpredávanejším prevedením v ponuke, je to vlastne veľmi lišiacky krok.

iPhone 15 Pro môže dostať cenovku ako súčasný model

Napriek tomu, že TrendForce očakáva zvýšenie ceny modelu 15 Pro Max, predpokladá, že zariadenie bude mať stále len 128 GB úložisko, a nie 256 GB, ako sa predpokladalo.

Výraznou zmenou však má byť zavedenie vyššej pamäte RAM. Oba modely iPhone 15 Pro totiž majú mať 8 GB RAM, oproti 6 GB v modeloch iPhone 14 Pro. Analýza sa od tých ostatných líši aj v tejto oblasti. Pokiaľ totiž sledujete dianie, v posledných mesiacoch sa hovorí, že čip A17 Bionic bude naďalej spriahnutý „len“ so 6 GB RAM. Samozrejme, mýliť sa môžu aj leakeri.

iPhone 15 pro
Zdroj: Appleinsider (úprava redakcie)

Ak sa naozaj stane, že spoločnosť Apple ponechá cenovku pre iPhone 15 Pro po vzore minuloročného prémiového modelu, slovenské ceny by mali vyzerať nasledovne:

  • iPhone 14 Pro (128 GB) – 1299 €
  • iPhone 14 Pro (256 GB) – 1429 €
  • iPhone 14 Pro (512 GB) – 1689 €
  • iPhone 14 Pro (1 TB) – 1949 €

Uvidíme, či sa analytické predpoklady naozaj naplnia alebo si v prípade nových iPhonov opäť siahneme hlbšie do vrecka. Všetko sa dozvieme už budúci týždeň, konkrétne 12. septembra počas očakávanej konferencie Wonderlust.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPad Pro 2021 prechádza na hromadnú sériovú výrobu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -