Pokrytie 5G je čoraz širšie, čo naznačuje aj počet aktívnych zariadení využívajúcich tento druh pripojenia. Nie všetky smartfóny však disponujú rovnakou rýchlosťou. Nedávna správa portálu Ookla, ktorý sa špecializuje na testovanie internetových rýchlostí ukázala, ktoré smartfóny figurujú na popredných priečkach. Prišlo aj zaujímavé prekvapenie.

Hoci je pravda, že vlajkové lode spoločnosti Apple donedávna obsadzovali v týchto testoch prvé priečky, po novom je všetko úplne ináč. Kormidla sa totiž chopila nová séria smartfónov Samsung Galaxy S24, ktorá prekonala v 5G výkone modely iPhone 15 vo väčšine testovaných regiónoch.

Tieto zistenia boli zaznamenané v období od 1. februára do 24. marca a zahŕňali údaje z rôznych častí sveta vrátane Ázie, Tichomoria, Blízkeho východu, Afriky, Európy a Severnej Ameriky.

iPhone 15 zaostáva v 5G rýchlosti za Samsungom

Výsledky ukázali, že v siedmich z pätnástich krajín, kde sa testy uskutočnili, dosiahla rodina Samsung Galaxy S24 vyššiu mediánovú rýchlosť sťahovania 5G, čo je štatisticky významný rozdiel oproti konkurenčnému iPhonu 15.

Napriek tomu, že sa iPhone 15 umiestnil na prvom mieste iba v jednom sledovanom regióne, rozdiely v rýchlosti sú pomerne malé.

Rýchlosť pripojenia 5G Apple a Samsung
Zdroj: Ookla
Rýchlosť pripojenia 5G Apple a Samsung
Zdroj: Ookla

Portál Ookla poskytol vo svojom príspevku pohľad na rýchlosť spomedzi európskych krajín ako Španielsko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo. Vo všetkých prípadoch vyhral modelový rad Samsung Galaxy S24, nasledovaný rodinou iPhone 15.

Na tretej priečke sa umiestnil Samsung S23 a štvoricu uzatvára opäť Samsung so sériou smartfónov Galaxy S22.

Nové zistenia môžu mať vplyv na spotrebiteľské rozhodnutia pri výbere medzi týmito dvoma poprednými značkami na trhu s mobilnými telefónmi. Samsung totiž nedávno získal prvenstvo v globálnych predajoch smartfónov a tento fakt by jeho pozíciu mohol ešte viac potvrdiť. Určite to ale nebude tak zásadný rozhodovací argument, ako napríklad kvalita displeja, fotoaparátov a podobne…

Prečítajte si tiež  Kašlite na 5G: Apple vo veľkom pracuje na 6G technológii. Vieme, kedy sa jej dočkáme v praxi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -