Apple sa v tomto roku postaral o niekoľko zaujímavých vychytávok pre iPhony, ktoré opäť posunuli základné modely o úroveň vyššie. Hoci sa v budúcej generácii očakáva príchod niekoľkých zmien, iPhone 16 sa od svojho súčasného náprotivku nebude príliš odlišovať. A čo viac, v jednom aspekte napodobní iPhone 12 z roku 2020.

Podľa známeho leakera, ktorý vystupuje na X (Twitter) pod pseudonymom @upintezone dostanú budúce základné modely iPhonu 16 rovnaké rozloženie fotoaparátov ako iPhone 12. Nepôjde samozrejme o rovnaký systém kamier ako na staručkom smartfóne z roku 2020, no v usporiadaní sa Apple vráti späť k tomuto modelu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 16 prinesie známe rozloženie kamerového systému

Dôvodom na túto zmenu bude zrejme vnútorné usporiadanie komponentov, ktoré doplní kamera pre snímanie priestorového Spatial videa.

Táto vychytávka bude dostupná pre snímanie videí vo formáte, ktorý bude následne možné pozerať v priestore cez náhlavnú súpravu Apple Vision Pro. Výrobca chce týmto spôsobom navnadiť používateľov na to, aby AR / VR zariadenie vyskúšali a ideálne s ním začali viac pracovať. 3D videá sú ku tomu pomerne zaujímavou motiváciou.

Gigant z Cupertina sa už dlhšie snaží raziť cestu rozdielov medzi základnými a Pro verziami naprieč celou ponukou produktov. Podobný prípad by sa mal týkať aj základného iPhonu 16, ktorý bude takmer na nerozoznanie od nedávno predstavenej pätnástky.

Je teda viac než možné, že usporiadanie kamier bude jedným z mála rozdielov, ktoré v novej generácii uvidíme. Na pomerne strohé dizajnové zmeny sme si však už celkom zvykli. Oveľa dôležitejšie bude to, čo má mať iPhone 16 vo svojich útrobách.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Nové úniky naznačujú, že iPhone sa opäť zväčší. Takúto obrazovku dostane iPhone 16 Pro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -