Séria iPhone 15 je na trhu len necelé dva mesiace, no kategória leakov a predpokladov budúcej generácie smartfónov sa začína pomaly zapĺňať. Pred niekoľkými dňami sme vám priniesli správu, že iPhone 16 môže disponovať novým druhom výrezu v displeji. Tento predpoklad potvrdil ďalší známy leaker.

Apple interne testuje prototypovú verziu v podobe celistvej diery na kameru, podobne ako to má mnoho iných smartfónov s operačným systémom Android. To však neznamená, že Apple odstráni obľúbený prvok Dynamic Island, ktorý sa objavil prvýkrát v sérii iPhone 14 v roku 2022. Firma má na všetko riešenie.

Podľa Rossa Younga, analytika a generálneho riaditeľa spoločnosti Display Supply Chain Consultants (DSCC), budú dynamickým ostrovom vybavené všetky štyri modely iPhone 16. Veľkou novinkou budúceho roka bude naviac zväčšenie uhlopriečky displejov pre modely Pro, ktoré opäť narastú.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dynamic Island nikam neodchádza

Young očakáva väčšie zmeny v dizajne až v roku 2025 pre iPhone 17. V tomto roku sa očakáva, že základné modely by sa mali vyrovnať Pro verziám vo veľkostiach obrazovky a tak dostanú 6,3″, respektíve 6,9″.

Na stole je v budúcnosti aj pridanie 120 Hz obnovovacej frekvencie, za ktorú je Apple často kritizovaný. Túto technológiu totiž používa iba v modeloch Pro a Pro Max, zatiaľ čo konkurencia ju ponúka aj v zariadeniach strednej triedy.

iPhone 16 Pro pill
Zdroj: Twitter (X) / Majin Bu

Vzhľadom na nadšenie, ktoré Dynamický ostrov vyvolal by bolo veľmi zvláštne, keby ho Apple odstránil.

Ak by aj spoločnosť prišla na efektívnejší spôsob, akým dostať kameru so všetkými komponentami pod displej, tento prvok by určite mala zachovať softvérovým spôsobom.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Apple zaspal dobu: V tomto sa iPhone 16 vôbec nezmení, už pred rokom bolo neskoro
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -