Určite vám pred pár týždňami neušli správy o prehrievaní niektorých modelov z radu iPhone 15. Táto komplikácia síce bola vyriešená formou softvérovej aktualizácie, no Apple nechce v budúcnosti nechať nič na náhodu. Firma príde s inovatívnym riešením, ktoré podobný problém navždy odstráni.

Technologický gigant z Cupertina sa v prípade budúcich generácií iPhonu pokúsi o lepšie odvádzanie tepla, čo chce dosiahnuť grafénovým chladičom a kovovým obalom batérie. Týmto spôsobom by malo dôjsť k lepšiemu prenosu tepelnej energie a zabrániť nadmernému prehrievaniu zariadenia, pokiaľ je pod vysokou záťažou (napríklad na ňom hráte náročnú hru alebo renderujete video).

iPhone je tak malý prístroj, že v ňom nie je veľa miesta na prídavné komponenty. Najmä ak ide o niečo tak hrubé ako sú chladiče. V tomto prípade by mal prísť na scénu grafén, ktorý má desaťnásobne vyššiu tepelnú vodivosť než meď.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 16 bude efektívnejší v odvádzaní tepla

iPhone nemá ventilátor takže teplo sa musí odviesť z rámu zariadenia pasívnym prenosom tepla do vzduchu. Chladiče odstraňujú teplo zo zariadení tým, že majú vyššiu hodnotu tepelnej vodivosti než materiály okolo nich.

iPhone 15 Pro prehrievanie
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / 9to5mac (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple v posledných rokoch skúšala mnoho spôsobov chladenia iPhonu, no okrem používania rôznych chladičov toho veľa nezmenila. Väčšina možností je však drahá a vyžadovala by zásadné zmeny v dizajne.

Grafén môže byť ideálnym riešením ako zabrániť prehrievaniu. Práve nové analytické predpoklady pojednávajú o tomto scenári v prípade iPhonu 16.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže mať menší výrez v displeji: Ovplyvní to Dynamic Island?
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -