Apple sa v budúcom roku v prípade noviniek bude sústrediť hlavne na systém iOS 18. Z tohto dôvodu sa iPhone 16 zrejme nedočká až toľkých zmien, ako sa pôvodne očakávalo. Gigant z Cupertina si však prichystá niekoľko inovácií, ktorými vylepší zážitok z azda najočakávanejšej vychytávky tohto zariadenia.

Spoločnosť Apple chystá veľkú zmenu mikrofónu v iPhone 16, aby vylepšila novú funkciu Siri, ktorá bude doplnená o plnohodnotnú umelú inteligenciu. Za túto informáciu sa postavil aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý ju opísal vo svojom najnovšom príspevku na portáli Medium. Ak sa vám teda dnes zdá, že Apple v oblasti AI zaspal dobu, verte, že v blízkej budúcnosti sa to zmení.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPhone 16 dostane špeciálne vylepšenie mikrofónu

Zlepšenie hardvérových a softvérových funkcií a špecifikácií Siri je dôležité pre podporu obsahu generovaného umelej inteligenciou.

Ciele spoločnosti Apple v oblasti generatívnej umelej inteligencie a zapojenie modelov jazyka LLM do Siri sa budú spoliehať na vylepšené spracovanie hlasového vstupu.

Práve z tohoto dôvodu iPhone 16 dostane prepracovanejší mikrofón.

Apple iPhone 16
Zdroj: YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Hlavnou špecifikáciou bude lepší pomer signálu k šumu, ktorý výrazne zlepší komunikáciu s hlasovou asistentkou. Nový mikrofón bude mať tiež lepšiu vodeodolnosť a tesnenie.

Apple totiž plánuje urobiť z vylepšených funkcií Siri hlavný predajný argument iPhonu 16. Otázne však zostáva, či nám to bude na Slovensku niečo platné, pokiaľ sa hlasový asistent nenaučí rozprávať našim rodným jazykom.

Práve AI by však mohla spôsobiť, že sa to stane v blízkej budúcnosti skutočnosťou. Veď sa stačí potrieť na to, ako sa rýchlo naučili našu reč iné jazykové modely.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro sa dočká obrovského vylepšenia kamery

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -