Spoločnosť Apple už teraz tvrdo pracuje na vývoji budúcoročného iPhonu 16 / 16 Pro, ktorý by sa mal svetu ukázať už za cca 10 mesiacov. Firma má pri tomto smartfóne priniesť výkonnejší procesor A18 / 18 Pro, väčšie displeje, ktoré sa budú týkať iba „Pro“ modelov, ale aj ďalšie tlačidlo s názvom Capture Button, ktoré by mohlo slúžiť na zachytávanie fotografií. Evidentne to však nebude všetko.

Ako teraz píše portál Macrumors, technologický gigant z Cupertina chce do svojej novinky zakomponovať ešte jednu, pomerne zásadnú vec. Bude ňou kompletne prepracované tlačidlo Action Button, s ktorým po prvýkrát prišiel iba tento rok iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. No a v čom má táto zmena tkvieť? Bližšie sa ku tomu vyjadril známy leaker Instant Digital, ktorý nie je v Apple svete žiadnym nováčikom a na konte má viacero presných predpovedí.

Akčné tlačidlo v iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max by malo samozrejme stále fungovať viacmenej rovnako, ako v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Používateľ si doň naprogramuje skratky, ku ktorým sa bude vedieť dostať jednoduchým stlačením tohto prvku kedykoľvek to uzná za vhodné.

Action Button prejde v roku 2024 zmenou 

iPhone 15 Pro Action Button
Zdroj: Unsplash / Samuel Angor

Rozdiel však bude v samotnom stlačení. Zatiaľ čo dnes je Action Button fyzický a pri interakcii sa pohne a klikne zároveň, v roku 2024 by mal byť Action Button už len statický – dotykový a pomyselné kliknutie bude dotvárať haptická spätná väzba.

Ešte na začiatku tohto roka sa objavili úniky, že Apple túto technológiu použije pri všetkých fyzických tlačidlách aj v iPhone 15 Pro, no neskôr sa informácia ukázala ako nepresná s tým, že Apple svoju dotykovú technológiu odkladá. Pri iPhone 16 Pro by to teda mohlo vyjsť.

A aj keď to znie vcelku zaujímavo a lákavo, treba si povedať, že dotykové tlačidlá nemusia sedieť každému. Predsa sa niekomu používa smartfón lepšie, keď má tú pomyselnú istotu fyzického stlačenia. Na druhej strane, roky sme takto používali napríklad Home Button na iPhone 7 alebo novšom, prípadne Apple technológiu dodnes uplatňuje napríklad v Trackpade pre MacBooky. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám to táto firma na budúci rok v prípade akčného tlačidla vlastne naservíruje.

A príjemný bonus na záver, toto tlačidlo by mal mať aj základný iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Apple tým definitívne ukončí prepínač tichého režimu, ktorý dnes dožíva v iPhone 15 a iPhone 15 Plus, prípadne niektorých starších modeloch, ktoré sú stále v predaji.

Prečítajte si tiež  Apple ako marketingový guru - Reklama "Hello" na prvý iPhone.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -