Ako informoval známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku, hoci spoločnosť Apple plánuje predstaviť iPhone s označením Ultra, v roku 2023 sa to v žiadnom prípade neudeje. 12. septembera 2023 sa dočkáme štvorice nových zariadení s označením iPhone 15, pri ktorých bude tvoriť vrcholovú verziu iPhone 15 Pro Max. Okrem toho si zákazníci budú môcť vybrať aj iPhone 15, iPhone 15 Plus a klasický iPhone 15 Pro.

Zaujímavé je, že to bol práve Mark Gurman, ktorý nás dávnejšie informoval, že spoločnosť Apple zvažuje použiť označenie Ultra pre svoj budúci vlajkový iPhone. Firma to mala urobiť po vzore svojich inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra. Zdá sa však, že na to ešte neprišiel ten správny čas a aj podľa Gurmana je možné, že technologický gigant z Cupertina si toto zariadenie odložil na budúci rok.

Apple totiž chystá pri iPhone 16 väčšiu zmenu, ktorá nebude počítať len s výkonnejším procesorom či lepšími fotoaparátmi, ale aj novými uhlopriečkami displeja. Zatiaľ čo menšie modely by mali mať 6,3″ namiesto súčasných 6,1″, väčšie modely by mohli dosahovať až 6,9″ namiesto súčasných 6,7″. Šlo by tak možno o lepšiu príležitosť na to, predstaviť špeciálne prevedenie Ultra s niekoľkými benefitmi navyše.

iPhone 15 Pro Max bude špeciálny 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: 4RMD

iPhone 15 Pro Max však bude sám o sebe v niečom špeciálny, nakoľko má dostať technológie, ktoré v menšom iPhone 15 Pro nebudú. Nehovoríme teraz o väčšej uhlopriečke či akumulátore, ktoré vyplývajú zo samotných rozmerov zariadenia.

V zadnej časti by sa mal na miesto teleobjektívu nachádzať periskop s optickým zoomom až na úrovni 5-6x. V súčasnosti má iPhone 14 Pro Max „iba“ 3x optické priblíženie.

V telefóne tiež nájdeme nové akčné tlačidlo, ktoré si budeme môcť naprogramovať presne tak, ako to budeme potrebovať, najmodernejší procesor A17 Bionic (3 nm) so 6 GB RAM a 256 GB základnou pamäťou, podporu pre Wi-Fi 6E, USB-C, titánový rám a tiež tenšie rámčeky okolo displeja. Aj keď sa to teda na prvý pohľad nezdá, inovácií tu bude viac, ako dosť.

iPhone 15 sa nám oficiálne odhalí na evente Wonderlust, ktorý sa uskutoční 12. septembra formou online video prezentácie o 19:00 hodine nášho času.

Okrem smartfónu uvidíme aj Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 a tiež AirPods s USB-C konektorom. Rovnako by sme mali vidieť nové typy príslušenstva, ktoré sa raz a navždy zbavia kože a nahradia ju novými materiálmi. Rok 2023 bude teda zaujímavý.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple môže už zajtra predstaviť celú sériu nových produktov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -