Tohtoročné modely iPhonov by podľa doterajších odhadov a leakov nemali priniesť žiadne výraznejšie zmeny po dizajnovej stránke. Zdá sa, že niekoľko zmien však predsa len príde. Jedna z nich sa bude týkať vizuálu kamerového systému na zadnej strane iPhonu 16 Pro.

iPhone 16 Pro môže dostať nový dizajn zadnej kamery

Za touto informáciou stojí známy leaker Majin Bu, ktorý sa podelil o obrázky na svojom účte X (Twitter). Prémiová dvojica iPhonov 16 Pro a 16 Pro Max by podľa tohto konceptu mohla dostať nový foto-modul akéhosi trojuholníkového tvaru, ktorý pripomína fidget spinner. Je to síce bláznivé, no ak by chcel Apple výraznú zmenu, takto by ju mohol dosiahnuť.

Na druhej strane je ale treba podotknúť, že v tomto prípade nemusí ísť o konečnú verziu kamerového systému, ktorú Apple naozaj použije v zariadení. Spoločnosť totiž skúma viacero druhov fotomodulov, v ktorých sa pokúsi priniesť čo najlepšie prepojenie a usporiadanie vnútorných komponentov.

Ak by sa tieto predpoklady potvrdili, znamenalo by to, že sa Apple zaslúži o najväčšiu zmenu dizajnu zadného fotoaparátu od čias iPhonu 11 Pro.

Koncept fotoaparátu iPhone 16 pro
Zdroj: Twitter/ Majin Bu (úprava redakcie)

Okrem možnej zmeny zadnej kamery by sme sa mali dočkať aj ďalších menších zmien. Jednou z nich bude nové tlačidlo, ktoré bude dedikované pre funkcie fotoaparátu. Na stole je aj zväčšenie uhlopriečky obrazovky v prípade viacerých modelov. Nedávne úniky tiež naznačujú, že určitých premien sa dočká aj základný iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

To, že Apple nechystá žiadny väčší redizajn nie je žiadnou šokujúcou správou. Apple sa vraj v súvislosti s väčším redizajnom zameriava skôr na iPhone 17, ktorý vydá v budúcom roku.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro / 16 Pro Max dostane brutálnu výdrž batérie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -