Spoločnosť Apple pred niekoľkými rokmi zmenila veľkosti ponúkaných smartfónov. Zavedenie menších modelov v podobe iPhone 12 mini a iPhone 13 mini sa však nestretol s popularitou u zákazníkov. Gigant z Cupertina sa preto uchýlil k opačnej stratégii a ponúkol používateľom modely iPhone 14 Plus a 15 Plus s väčšou obrazovkou. Ani jeden z nich však v predajoch nezaujal, ako to Apple očakával.

Zdá sa, že v reakcii na tieto skutočnosti sa Apple uchýli k radikálnemu kroku. Zdroje z dodávateľského reťazca naznačujú, že iPhone 16 Plus by mal byť posledným zástupcom svojej veľkostnej kategórie. Nedávno sa objavila aj správa z portálu The Information, podľa ktorej bude iPhone 16 Plus naozaj posledným modelom s označením Plus.

Modelový rad iPhone 17 prinesie veľké zmeny

Model Plus bol prvýkrát predstavený v roku 2022 s uvedením iPhone 14 a ponúkal väčšiu obrazovku pre tých, ktorí nechceli investovať do drahšieho modelu Pro Max.

Tento trend pokračoval s iPhone 15 Plus a očakáva sa, že iPhone 16 Plus bude súčasťou ponuky Apple aj v roku 2024. V nasledujúcej generácii sa to však pravdepodobne zmení.

iPhone 15 a iPhone 15 Plus
Zdroj: Apple

Najnovšie odhady poukazujú na zaujímavý krok, v ktorom by sme sa mali dočkať úplne nového modelu s označením Slim. Pôjde o výrazne tenší model, ktorý prinesie ďalšie vylepšenia, ako napríklad prepracovaný fotoaparát.

Ak ale očakávate, že sa bude pohybovať v rovnakej cenovej kategórii ako súčasná verzia Plus, tak ste na omyle. Pripravovaný iPhone 17 Slim bude totiž ešte drahší, ako iPhone 16 Pro Max.

Apple chce zacieliť na prémiovú kategóriu 

Už dlhšie sa očakáva, že spoločnosť Apple by mohla predstaviť nový high-endový iPhone, ktorý nahradí model Pro Max v úlohe vlajkovej lode.

Tento krok by bol súčasťou dlhotrvajúcej iniciatívy Apple, v ktorej chce cieliť na prémiové zariadenia namiesto tých cenovo dostupných. Práve v tejto kategórii totiž dosahuje najväčšie predaje a zisk v porovnaní s konkurenciou.

Zdroj: X / @Aaron_Carpentr (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Do príchodu modelového radu iPhone 17 však ostáva ešte hromada času. Do tej doby by sme mali byť svedkami predstavenia očakávanej aktualizácie modelu iPhone SE 4. generácie. Práve táto novinka sa stane novým cenovo najdostupnejším iPhonom v ponuke.

Prečítajte si tiež  Apple staví na iPhone 17 Slim. Čo tento model prinesie? Firma na to ide dobre

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -