Spoločnosť Apple sa v prípade nadchádzajúceho modelu iPhone 16 Pro postará o pridanie vítanej novinky, ktorú ocení každý náročný používateľ. Menší z Pro modelov dostane tetraprizmový teleobjektív po vzore svojho súčasného kolegu, ktorým je iPhone 15 Pro Max. Vďaka tomu bude schopný dosiahnuť až 5x optický zoom.

Model iPhone 15 Pro Max je zatiaľ jediný model, ktorý sa dočkal objektívu typu „Tetraprism“. Ten umožňuje zvýšenie optického priblíženia teleobjektívu z 3x na 5x. iPhone 15 Pro túto funkciu nemá pravdepodobne z dôvodu konštrukčných obmedzení. Jeho nástupca má, ale dostať až 6,3″ displej (namiesto 6,1″), vďaka čomu sa celkovo zväčší a vo vnútri šasi bude na nový typ objektívu viac miesta.

Pre tých čo nevedia, v zariadení sa objaví hybridná šošovka, ktorá sa nazýva aj „tetraprizmová“ a nesie označenie 1G3P. Jej konštrukcia sa skladá z jedného skleneného prvku a troch plastových prvkov. V praxi ide o stále odolné a ľahké riešenie, ktoré má však fantastické optické vlastnosti a tie sú pri fotení kľúčové. Zatiaľ sa však tento systém v rámci mobilného priemyslu tak veľmi nepoužíva a preto bude Apple jedným z prvých, kto tento typ objektívu bude aplikovať vo svojich zariadeniach.

iPhone 16 Pro dostane 5x optický zoom 

V analytickej správe trhu s objektívmi fotoaparátov pre smartfóny, o ktorú sa postaral portál Trendforce sa uvádza, že zlepšovanie špecifikácií fotoaparátov je stále dôležitým faktorom pri predaji mobilných zariadení. Na základe neho sa totiž zákazníci rozhodujú, čo si vo finále kúpia.

Používanie nového teleobjektívu vo viacerých zariadeniach spoločnosťou Apple by mohlo mať vplyv na celý trh. Náklady by naviac mohli spôsobiť to, že výrobcovia smartfónov s Androidom budú viac diferencovať svoju ponuku. Je teda možné, že podobnú technológiu adaptujú aj konkurenčné značky pre svoje zariadenia vyššej triedy.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Prémiová dvojica iPhonov 16 Pro a 16 Pro Max by podľa doterajších odhadov mala dostať aj nový foto-modul akéhosi trojuholníkového tvaru, ktorý pripomína fidget spinner. Je to síce bláznivé, no ak by chcel Apple výraznú zmenu, takto by ju mohol dosiahnuť. Viac sme sa téme venovali v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone 17 dostane zásadné vylepšenie. Táto funkcia je len v modeloch Pro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -