Spoločnosť Apple by sa v tomto roku mala odhodlať k významnému kroku v oblasti úložiska iPhonov. Napriek tomu, že sa vylepšenie bude týkať iba prémiového modelu Pro, zákazníci sa majú na čo tešiť. Apple sa totiž chystá zvýšiť minimálnu kapacitu úložiska pre iPhone 16 Pro, ktorý by po novom mal štartovať na hranici 256 GB.

Tento krok by znamenal, že spoločnosť prvýkrát opustí možnosť 128 GB úložiska pre menší model Pro a namiesto toho ponúkne ako štandardnú voľbu minimálne 256 GB. Menšia prémiová verzia by sa tak vyrovnala modelu Pro Max, ktorý už nie je poskytovaný so 128 GB úložiskom.

256 GB sa stane novým štandardom pre iPhone „Pro“

Podľa informácií portálu Mac Observer bude iPhone 16 Pro dostupný v nasledujúcich kapacitách. Konkrétne pôjde o možnosti: 256 GB, 512 GB a 1 TB.

Je však nutné poznamenať, že zdroj je zatiaľ len predpokladom a nie oficiálnym vyhlásením od spoločnosti Apple. Na to si budeme musieť počkať do jesene, kedy gigant z Cupertina uvedie na trh nový modelový rad svojich smartfónov.

iPhone 16 Pro nové farebné varianty
Zdroj: X (Twitter) / Majin Bu

História úložných kapacít iPhonov ukazuje, že Apple postupne zvyšuje minimálnu úroveň úložiska pre všetky svoje modely. V roku 2018 bol iPhone X dodávaný so 64 GB, čo bolo vtedy považované za štandard. Tento trend pokračoval až do roku 2020, kedy Apple zvýšil základnú úroveň úložiska pre iPhone 12 Pro na 128 GB.

Ak by Apple v roku 2024 zaviedol 256 GB ako nový štandard pre všetky svoje prémiové modely, mohli by sme očakávať, že sa táto kapacita časom stane základom aj pre ostatné verzie iPhonov.

To by logicky vyplývalo z neustále sa navyšujúcej záťaže na úložisko, ktoré je spôsobené výrazne väčšími súbormi a aplikáciami. Zároveň však platí, že s touto zmenou môže iPhone 16 Pro aj zdražieť. Tento model sa dnes v 128 GB verzii predáva po kliknutí na tento odkaz len za 975 € (namiesto pôvodných 1 199 €). Po novom by však základná cena mohla narásť na 1 329 €. Presne toľko si totiž Apple pýta za iPhone 15 Pro 256 GB.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať iPhone 16 naživo. Dizajn sa dosť zmení

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -