Spoločnosť Apple nám už v septembri 2024 predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý príde so zmenami v oblasti dizajnu. A hoci sa v správach hovorí, že tieto zmeny nebudú veľké, vďaka dnešnému veľmi zaujímavému renderu, ktorý bol vytvorený na základe uniknutých schém si dovolíme tvrdiť opak.

O najnovší príspevok sa postaral účet @concept_central na sociálnej sieti X. Ten na svojom profile zverejnil fotografiu z prostredia autorizovaného predajcu spoločnosti Apple, na ktorom sa nachádza ruka držiaca doposiaľ nepredstavený model. Menej pozorní diváci by mohli nadobudnúť pocit, že ide o skutočné zariadenie, no môžeme vás uistiť, že v tomto prípade ide len o vydarenú vizualizáciu, ktorá je veľmi dobre spracovaná. Koniec koncov, potvrdil to aj sám autor príspevku.

Každopádne ale platí, že obrázok bol spracovaný na základe skutočných CAD renderov, ktoré potvrdzujú, že iPhone 16 nebude mať diagonálne rozložené objektívy zadného kamerového systému, ale umiestnené majú vertikálne pod sebou.

Hoci možno nepôjde o významný hardvérový zásah, z pohľadu dizajnu bude iPhone 16 konečne pôsobiť úplne ináč, ako iPhone 15, iPhone 14 či iPhone 13. Všetky tieto zariadenia totiž vyzerali pri pohľade zozadu skoro rovnako.

Apple zrejme pri iPhone 16 zachová aj matné zadné sklo a zaujímavé je aj umiestnenie LED blesku, ktorý sa má nachádzať mimo hlavného kamerového modulu. V posledných rokov bol tento komponent jeho súčasťou.

iPhone 16
Zdroj: X / @concept_central

Pozrite si obrázok, ako bude vyzerať iPhone 16 a dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, čo hovoríte na tento dizajn vy. Z nášho pohľadu je elegantný a veľmi vydarený. Hoci nepôjde o žiaden veľký zásah, sme radi, že spoločnosť Apple konečne urobí v tomto smere zmenu.

iPhony v uplynulých rokoch pôsobia už možno trochu nudne, čo sa koniec koncov mohlo podpísať aj nad ich klesajúcom predaji v posledných mesiacoch. Pokiaľ to chce spoločnosť Apple zvrátiť, v septembri musí predstaviť produkt, po ktorom budú ľudia túžiť. No a presne takýmto produktom môže byť iPhone 16!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Z iPhonu a Apple TV sa stanú herné konzoly. Dostanú sa sem tituly z PlayStation či Wii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -