Spoločnosť Apple každoročne posúva svoje zariadenia smerom dopredu, aj keď v niektorých prípadoch ide len o malé kroky. V budúcom roku by sme však mali byť svedkami nezvyčajnej zmeny. Nové predpoklady naznačujú, že iPhone 17 Plus dostane menší displej, ako súčasný zástupca tejto kategórie v podobe iPhonu 15 Plus.

Predpovede týkajúce sa modelového radu iPhone 17 sa zdajú ako bizarné, hlavne ak vezmeme do úvahy, že Apple ešte nepredstavil ani iPhone 16. Známy analytik Ross Young, ktorý sa venuje dodávateľskému reťazcu v oblasti displejov však naznačil, že iPhone 17 Plus dostane menší displej.

Firma sa na výrobu týchto komponentov pripravuje v dostatočnom časovom odstupe, aby si zarezervovala kapacity a eliminovala všetky možné problémy. Aj preto to nie tak vzdialená téma, ako by sa vám na prvý pohľad mohlo zdať.

iPhone Plus už nebude mať rovnakú obrazovku ako model Pro Max

V súčasnosti je iPhone 15 Plus vybavený rovnako veľkým displejom ako model iPhone 15 Pro Max. Ak sa vyššie uvedené predpovede ukážu ako pravdivé, menší displej by mohol poskytnúť jasnejšie rozlíšenie medzi modelmi Plus a Pro Max v nadchádzajúcej sérii iPhone 17. Práve tento krok by mohol dávať najväčší zmysel, keďže Apple sa dlhodobo snaží o diverzifikáciu svojho portfólia.

iPhone 15 Pro Max a iPhone 15 Plus
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Aby ste v tom mali lepší prehľad, ukážeme vám, ako vyzerajú uhlopriečky obrazoviek dnes a ako by sa mali v dohľadnej dobe zmeniť:

Modelový rad iPhone 15

 • iPhone 15: 6.1″ obrazovka
 • iPhone 15 Plus: 6.7″ obrazovka
 • iPhone 15 Pro: 6.1″ obrazovka
 • iPhone 15 Pro Max: 6.7″ obrazovka

Modelový rad iPhone 16

 • iPhone 16: 6.1″ obrazovka
 • iPhone 16 Plus: 6.7″ obrazovka
 • iPhone 16 Pro: 6.3″ obrazovka
 • iPhone 16 Pro Max: 6.9″ obrazovka

Modelový rad iPhone 17

 • iPhone 17: 6.1″ obrazovka
 • iPhone 17 Plus: pravdepodobne 6,6″ obrazovka
 • iPhone 17 Pro: 6.3″ obrazovka
 • iPhone 17 Pro Max: 6.9″ obrazovka
iPhone 15 Pro Max v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Amanz

Na základe týchto predpokladov sa zdá, že modely Plus a Pro Max sa od seba v nadchádzajúcich generáciách budú veľkostne vzďaľovať. Na oficiálne informácie si však budeme musieť počkať minimálne do príchodu modelového radu iPhone 16.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch. A ak by ste si chceli zaobstarať spomínaný iPhone 15 Plus, teraz na to máte skvelú príležitosť. Zatiaľ čo v čase uvedenia na trh sa predával za 1 099 €, dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 908 €. A to je výborná ponuka.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 s 256 GB základným úložiskom? Očakávaná zmena môže zvýšiť cenu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -