Éra fyzických SIM kariet sa pomaly ale isto blíži k neodvratnému koncu. Mnoho používateľov používa okrem štandardnej SIM-ky aj virtuálnu eSIM kartu, ktorá by mala postupom času prebrať žezlo štandardizovaného formátu. Ako tomu už býva zvykom, práve spoločnosť Apple by mala byť priekopníkom prechodu na novú technológiu. Pripravovaný modelový rad iPhone 14 by mal doraziť aj s verziou bez slotu pre SIM kartu.

Prečítajte si tiež  Vďaka iOS 16 bude možné cez Bluetooth presunúť eSIM medzi iPhonmi

Nová správa denníka The Wall Street Journal ukazuje, že technológia eSIM sa stáva čoraz populárnejšou voľbou, hlavne v krajinách Európy a Ázie. Používatelia si zvykli na prepínanie medzi kartami s predplatnými paušálmi, aby získali čo najlepší dostupný dátový balík v kombinácii s ostatnými službami. V prípade dvojitých eSIM kariet by to malo byť ešte jednoduchšie.

Klasickým SIM kartám pomaly ale isto odzvoní

Už pred časom sme Vám priniesli správu, že spoločnosť Apple začala upozorňovať telekomunikačné spoločnosti o úplnom prechode z fyzických kariet na virtuálne eSIM. Zatiaľ síce nie je nič oficiálne potvrdené, no prvým smartfónom, ktorý bude fungovať výhradne na elektronickej SIMke by mohol byť aj jeden z modelov iPhone 14.

Slot pre fyzickú SIM kartu vkladaný do iPhonu 12 Pro
Zdroj: iLounge

Je veľmi nepravdepodobné, že by sme sa dočkali podobného prístupu ako napríklad pri odstránení 3,5mm audio jacku pre slúchadlá. Pri prechádzaní na eSIM zvolí Apple podľa analytikov voľnejší prístup a predstaví zo začiatku iba jeden model, ktorý touto vychytávkou disponuje. Štandardný iPhone 14 by si tak mohol ponechať dva virtuálne sloty eSIM a jeden pre fyzickú SIM kartu a druhý „eSIM“ model bude bežať výhradne na virtuálnej karte.

Spoločnosť Apple začala vytvárať priestor pre technológiu eSIM už pri predstavneí modelu iPhone XS. Súčasná generácia iPhone 13 umožňuje mať v prevádzke dve eSIM karty súčasne čo znamená, že na to, aby ste mali viacero liniek, nemusíte používať žiadnu fyzickú SIM kartu.

Zobrazenie fyzickej SIM karty a eSIM na ploche iPhonu
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -