Apple na konferencii WWDC 2024 predstavil úplne nový iOS 18iPadOS 18, macOS 15 či watchOS 11. Vo všetkých operačných systémoch sa nachádza aj generatívna umelá inteligencia Apple Intelligence, o ktorej sa písalo celé mesiace. Okrem toho sme sa dočkali ešte jedného prekvapenia.

Najdôležitejšie: Všetky modely iPhonu už roky disponujú nastavením, ktoré zabraňuje nabíjaniu nad 80%, čo môže predĺžiť životnosť batérie. Apple túto funkciu v iOS 18 ešte viac vylepšil pridaním nových limitov nabíjania na 85%, 90% a 95%. Doteraz tu nič takéto nebolo možné.

Tieto možnosti sú dostupné v nastaveniach pod sekciou Batéria → Nabíjanie. Aktuálne je táto funkcia exkluzívna pre iPhone 15 v prvej beta verzii iOS 18 a nie je dostupná pre iPhone 14 Pro ani žiadne staršie modely, čo je trochu škoda. Keďže však Apple práve v iPhone 15 vylepšil akumulátory, môže to súvisieť práve s tým.

iSO 18
Zdroj: SvetApple

Prvá beta verzia iOS 18 je momentálne prístupná členom Apple Developer Programu a verejná beta verzia bude nasledovať v júli. Po ukončení testovania by mala byť aktualizácia dostupná všetkým používateľom s iPhone XS alebo novším v septembri.

Pokiaľ chcete vyskúšať beta verziu iOS 18, po kliknutí na tento odkaz vám ukážeme, ako si ju nainštalovať zadarmo už dnes. Nie je to nič zložité, no treba si to dobre rozmyslieť.

Rovnako dávame do pozornosti, že iPhone 15 sa dá aktuálne kúpiť za veľmi výhodnú cenu. Zariadenie stálo v čase uvedenia na trh 949 €, no dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 729 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je obrovským sklamaním u používateľov. Pokoril smutný 10 ročný rekord
Môže ťa zaujímať
- Reklama -