Apple chystá v budúcom roku markantné zmeny pre celý modelový rad iPhone 16. Poriadnej nádielky noviniek sa dočkajú hlavne prémiové modely. Potešia sa aj tí najnáročnejší používatelia.

Nedávny únik renderov iPhonu 16 Pro a 16 Pro Max (Ultra) ukázal, že jablkové smartfóny sa dočkajú výrazného nárastu veľkosti. Zväčšenie budúcoročných modelov však bude mať svoj pádny dôvod. Tým budú nové komponenty zadného kamerového systému.

Túto informáciu zdieľal čínsky portál Weibo, ktorý sa odvoláva na úniky z dodávateľského reťazca. Za vyjadrenie o väčších displejoch a celkovo rozmernejšom tele sa postavil aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Väčší iPhone = lepší iPhone

Väčšie rozmery modelov iPhone 16 Pro a 16 Pro Max uľahčia plánované hardvérové zmeny pre zadný fotoaparát. Rozmernejšie telo poskytne viac vnútorného priestoru pre jednotlivé komponenty, vrátane systému periskopového teleobjektívu alebo väčšej batérie.

iPhone 15 pro Max periskop
Zdroj: Macrumors

Hoci sa očakáva, že ako prvý vyrukuje s periskopovým teleobjektívom práve tohtoročný iPhone 15 Pro Max, v budúcom roku by mala túto technológiu dostať aj druhá menšia veria Pro. Do súčasného dizajnu 6,1” modelu sa žiaľ zmestiť nebude.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie celistvý dizajn obrazovky. Kamera aj senzory sa budú nachádzať pod displejom

Pro verzie budú ešte viac Profesionálne

Modely iPhone 16 Pro a 16 Pro Max / Ultra obdržia výrazné zväčšenie obrazovky. Podľa Younga budú mať prémiové verzie veľkosti displejov približne 6,3″ a 6,9″.

Ak sa táto fáma potvrdí, pôjde o tie najrozmernejšie displeje pre iPhone v histórii.

Pre porovnanie, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sú momentálne vybavené 6,1″ a 6,7″ displejom. Rovnaké veľkosti by sa mali týkať aj tohtoročnej generácie iPhonu 15, nakoľko spoločnosť Apple v súčasnosti nemá pripravené výrobné kapacity pre väčšiu obrazovku.

iPhone 16
Zdroj: 9to5mac

Podľa uznávaného analytika má spoločnosť Apple zaviesť ešte jednu novinku pre iPhone 16. V pláne je prechod na senzory Face ID pod displejom, čím iPhone získa celistvejší tvar v prednej časti.

Následne by sa mohol rovnaký scenár zopakovať aj pre prednú kameru, no to bude trvať ešte o niekoľko rokov viac, kvôli nedostačujúcej technológii vo výrobe. Aj pri iPhone 16 Pro sa teda stretneme s výrezom, no ten by mohol byť len jeden a hlavne bude menší.

Prečítajte si tiež  Apple sa vracia v čase: iPhone 16 dostane prvok, ktorý bol použitý pred 3 rokmi

Clo hovoríte na tieto novinky vy? Dajte nám vedieť do komentára, či sa už tešíte na iPhone 16 Pro.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -