Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone SE 3, ktorý vybavila svojim najmodernejším mobilným procesorom A15 Bionic. Zariadenie obsahuje aj 4 GB operačnej pamäte RAM a teraz sme sa dočkali tradičného Geekbench testu. Ako novinka dopadla v porovnaní s klasickým iPhonom 13?

Ako uvádza portál Macrumors, výsledky z testov boli veľmi podobné, hoci nie úplne zhodné. iPhone SE 3 sa v rámci nich označuje ako „iPhone 14,6“ (kódový názov modelu), pričom jeho procesor dosahuje skóre v rámci jedného jadra na úrovni 1695 bodov a pri viacerých jadrách 4021 bodov.

- Reklama -

iPhone 13 je prekvapivo v rámci jednojadrového testu o niečo slabší. Dosahuje skóre 1672 bodov. Na strane druhej však vedie vo viacjadrovom teste, kde dosahuje skóre na úrovni 4481 bodov.

A aj keď je tento rozdiel na úrovni cca 10 %, v praxi ho môžeme považovať za zanedbateľný a predpokladať, že ho zákazníci nebudú mať možnosť postrehnúť.

Porovnanie s iPhonom SE 2

Apple

Pokiaľ by sme sa pozreli na porovnanie s rokom 2020, keď Apple predstavilo iPhone SE 2. generácie s procesorom A13 Bionic, vtedajší model dosahoval jednojadrové skóre na úrovni 1336 bodov a viacjadrové skóre 3234 bodov. Aj v tomto smere teda cítiť výrazné zlepšenie, ktoré sa však v iPhone SE 3 neprejavuje len v oblastí výkonu ale aj v oblasti úspory energie.

Ako sme totiž taktiež zistili, nový model má úplne rovnakú kapacitu akumulátora na úrovni 1810 mAh ako jeho predchodca, no na jedno nabitie vydrží približne o 2 hodiny dlhšie. Za všetko môžu o dve generácie modernejšie technológie ako aj rozdiel vo výrobnom procese čipu 15 Bionic (5 nm vs 7 nm+).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.