Z času na čas sa na internetových aukciách zameraných na zariadenia, produkty a predmety súvisiace so spoločnosťou Apple objaví zaujímavý kúsok, ktorý upúta pozornosť všetkých jablkových zberateľov. Jedným z najnovších prídavkov do tejto kategórie je aj pôvodný iPhone v originálnom balení, ktorý sa objavil na stránke LCG Auctions. Pokiaľ máte doma podobný kúsok, zo dňa na deň môžete zbohatnúť.

V minulom roku sme boli svedkami zaujímavého poklesu hodnoty zapečatených originálnych iPhonov na aukciách, no neznamená to, že by tieto zberateľské kúsky už nemali výnimočne vysokú cenu. Napriek uvedeným infomáciám sa totiž jeden vzácny 4GB iPhone 2G (2007) predal za ohromujúcich 190 000 dolárov, čím prekonal aukčný rekord. Teraz sa objavujú špekulácie, či ho ďalší zapečatený iPhone 2G s veľmi ojedinelou 4 GB základnou pamäťou dokáže dobehnúť, alebo prekonať.

iPhone v pôvodnom balení je hotová zlatá baňa

Je zaujímavé, že 4 GB verzia originálneho iPhonu je považovaná za cennejšiu než  8GB model. Dôvodom je, že spoločnosť Apple vyrábala menšiu kapacitu iba počas dvoch mesiacov a preto je zapečatených kusov s týmto druhom úložiska už veľmi málo.

Aukčný rekord pre originálny 8 GB iPhone v pôvodnom balení je 63 000 dolárov, čo je len zlomok sumy, za ktorú sa predal 4GB model. Aktuálne má LCG Auctions v ponuke ďalší vzácny zapečatený originálny 4 GB iPhone s vyvolávacou cenou 10 000 dolárov.

Aukcia potrvá dva týždne, počas ktorých sa cena rapídne zvýši. Analytici odhadujú, že výsledná cena by sa mohla vyšplhať až do výšky 200 000 dolárov.

Pôvodný iPhone v originálnom balení
Zdroj: LCG Auctions

Ponúkaný kus je porovnateľný s predchádzajúcimi rekordnými predajmi. Popis aukcie dokazuje, že ide o 4 GB model z prvého vydania, zapečatený a neporušený.

Predný panel krabice je stále jasný a bez známok vyblednutia. Väčšina rohov je ostrá, hrany sú nepoškodené a všetky panely sú ako nové, zachovávajúc si pôvodný tvar. Ak teda hľadáte neobyčajnú investíciu a nemáte hlboko do vrecka, podobný typ aukcie môže byť práve pre vás, ako stvorený.

Prečítajte si tiež  Kus histórie za desiatky tisíc eur: Šek, ktorý podpísal Steve Jobs je na predaj

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -