Streamovací gigant sa rozhodol pre radikálne riešenie týkajúce sa poskytovania platieb za svoje služby. Netflix informuje svojich zákazníkov, o tom, že jedna z platobných možností sa už čoskoro stane minulosťou. Tí, ktorí ešte využívajú systém nákupu v aplikáciách v obchode App Store na úhradu mesačných poplatkov, budú musieť čoskoro zmeniť spôsob platby.

Spoločnosť Netflix už od roku 2018 neumožňuje novým zákazníkom s iOS zariadeniami predplatiť si jej streamovaciu službu cez aplikáciu Netflix. Táto možnosť je však stále dostupná pre existujúcich zákazníkov. Spoločnosť sa jej však už čoskoro zbaví a zákazníkom pripomína, že ak chcú pokračovať v používaní svojich účtov, mali by si zmeniť možnosť platby.

Netflix ruší platby cez obchod App Store

Netflix sa pre tento spôsob rozhodol z dôvodu, že spoločnosť Apple si vyberá 15 % províziu z predplatného cez App Store. Ako upozornil portál 9to5Mac, americká stránka podpory Netflixu uvádza, že zákazníci v niektorých krajinách budú musieť pridať nový spôsob platby. Nie je známe, o ktoré krajiny ide, no pravdepodobne sa to týka zákazníkov v USA.

Netflix na iPhone
Zdroj: Unsplash / Grant Davies

Nie je jasné, koľko zákazníkov Netflixu ešte platí formou nákupu v aplikáciách, keďže táto možnosť bola zrušená pred takmer šiestimi rokmi. Od roku 2018 spoločnosť Netflix núti zákazníkov s Apple zariadeniami, aby sa registrovali na webovej stránke Netflix.

Na iPhone alebo iPade nie je dostupná možnosť predplatiť si službu cez aplikáciu Netflix, preto tieto zariadenia zobrazujú len prihlasovaciu stránku.

Zdá sa, že toto rozhodnutie je výsledkom ťaženia spoločnosti Natflix proti Apple. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj rozhodnutie Netflixu neprispôsobiť aplikáciu pre nový systém visionOS pre náhlavnú súpravu Vision Pro. Bližšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  Na Netflix dorazil brutálny český sci-fi film, ktorý je natočený na svetovej úrovni

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -