Nadchádzajúca aktualizácia iOS 18 prinesie množstvo noviniek pre natívne aplikácie na iPhone. Pozornosti vývojárov neušli ani apky Pripomienky a Kalendár, ktoré čaká nádielka inovácií. Balík nových funkcií bude zahŕňať vzájomnú integráciu prvkov z oboch aplikácií a nové funkcie generatívnej umelej inteligencie.

Podľa nových informácií Apple pracuje na vylepšených verziách aplikácií Kalendár a Pripomienky, ktoré by mali byť úzko prepojené. Nová verzia aplikácie Kalendár by mala umožňovať používateľom plánovať a organizovať pripomienky priamo v rámci aplikácie, bez potreby prechádzať do samostatnej aplikácie Pripomienky.

Pripomienky a Kalendár budú spolupracovať oveľa efektívnejšie

Tento integrovaný prístup by mal zjednodušiť správu úloh a udalostí. Pripomienky vytvorené v Kalendári by sa mali automaticky zobrazovať aj v Pripomienkach.

Práca s obomi apkami, ktoré sú súčasťou iOS už od nepamäti tak bude oveľa jednoduchšia.

Pripomienky pre kalendár v iOS 18
Zdroj: Apple Insider

Aplikácia Kalendár by mala tiež podporovať nastavenie dátumu, času, miesta a priority pre každú pripomienku. Apka tým pádom poskytne používateľom lepšiu kontrolu nad ich plánovaním.

V predbežných verziách aplikácie Kalendár by malo byť možné pridať pripomienku alebo naplánovať udalosť jednoduchým kliknutím na príslušný deň, týždeň alebo mesiac v kalendári.

Pri pridávaní pripomienky cez Kalendár by používatelia mali mať možnosť zadať názov pripomienky a pridať k nej poznámku alebo značku pre ľahšie vyhľadávanie a identifikáciu.

Okrem toho sa očakávajú aj menšie dizajnové zmeny pre obe aplikácie a to ako v rámci iOS 18, tak aj pre iPadOS 18 a macOS 15.

Viac by sme sa mali dozvedieť už počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa uskutoční 10. júna. Práve počas tohto eventu Apple plánuje odhaliť iOS 18 po boku ďalších softvérových aktualizácií pre svoje zariadenia.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia v iOS 18 bude dobre zabezpečená: Servery Apple s ňou nebudú mať nič spoločné

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -