V nadchádzajúcej aktualizácii iOS 18, ktorá sa predstaví už o dva dni počas konferencie WWDC 2024, plánuje Apple plánuje priniesť niekoľko významných zmien do svojej aplikácie Správy. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, bude jednou z noviniek rozšírenie reakcií na správy aj mimo predvolených znakov.

Súčasťou tejto novinky bude oživenie ikon funkcie Tapback, ktoré sú súčasťou iOS už od verzie 10. Tieto ikony, vrátane srdiečka, lajku a dislajku, smiechu, výkričníka a otáznika, dostanú farebnejší a výraznejší dizajn, nahrádzajúc ich súčasný jednoduchý vzhľad. To však nebude ani zďaleka všetko.

Na správy bude konečne možné reagovať aj znakmi emoji

Dôležitejšou zmenou totiž bude rozšírenie funkcie Tapback, ktorá umožní používateľom reagovať na správy pomocou ľubovoľného emoji.

Toto rozšírenie prinesie stovky nových možností pre vyjadrenie reakcií, čím sa aplikácia Správy priblíži k funkcionalite konkurenčných aplikácií ako WhatsApp, Messenger alebo Telegram. Tie už dlhšie ponúkajú podporu pre reakcie na emoji v riadku.

Emoji reakcie na správy v iOS 18
Zdroj: MacRumors

Zatiaľ nie je známe, či nový systém Tapback bude integrovať aj očakávané emoji generované AI funkciami, o ktorých sa špekuluje v súvislosti s iOS 18. Je to však možné.

Ďalšou novinkou, ktorú Gurman predpovedá je možnosť naplánovať odoslanie správy na neskôr, čo je funkcia, po ktorej používatelia dlhodobo volajú. Apple už do iOS priniesol možnosť upravenia a zrušenia odoslania pre správy, preto by táto novinka dokonale zapadla do súčasnej funkcionality.

Viac sa dozvieme už v pondelok 10. júna, kedy Apple odštartuje vývojársku konferenciu svojou otváracou prezentáciou. Práve na nej budeme mať možnosť vidieť všetky nové systémové aktualizácie, ktoré by mali predstavovať revolučný krok pre jablkový ekosystém.

Prečítajte si tiež  iOS 18 dostane konečne úplne nové ovládacie centrum

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -