S blížiacim sa odhalením systému iOS 18, ktorý sa ukáže už budúci týždeň na konferencii WWDC 2024, pribúdajú aj úniky o novinkách systému. Analytik Mark Gurman z Bloombergu vo svojom príspevku na X naznačil, že pripravovaná aktualizácia pre iPhone okrem iného prinesie aj novinky pre ovládacie centrum.

Tento scenár je viac než pravdepodobný, keďže podobné úpravy ovládacieho centra sa očakávali už v predchádzajúcich verziách iOS 15, iOS 16 aj iOS 17. Napriek tomu žiadna z týchto aktualizácií nepriniesla podstatné zmeny a preto je rad na iOS 18.

Podľa úniku systém umožní používateľom ešte prehľadnejší a intuitívnejší prístup k nastaveniam ako Wi-Fi, jas displeja či hlasitosť. Pribudnúť by mali nové možnosti pre presúvanie skratiek v ovládacom centre, ako aj očakávané funkcie pre hlasovú asistenciu Siri s prvkami generatívnej AI.

iOS 18 prinesie novinky do všetkých kútov systému

Podľa portálu MacRumors Apple v súčasnosti testuje novú verziu ovládacieho centra pre blížiaci sa update.

Spolu s týmito zmenami sa dočkáme aj noviniek v podobe textových efektov pre iMessage, redizajnovanej aplikáce Nastavenia a mnoho ďalších užitočných vychytávok.

Najviac pozornosti si však zaslúžia prvky generatívnej umelej inteligencie, vďaka ktorým bude iPhone zariadením budúcnosti. Venovali sme tomu aj samostatný článok, ktorý nájdete na tomto odkaze.

iOS 18 iPhone 15
Zdroj: YouTube / FutureOS / Unsplash / Sophia Stark (úprava redakcie)

Viac sa dozvieme už budúci týždeň, konkrétne 10. júna, kedy Apple slávnostne odštartuje svoju výročnú vývojársku konferenciu. Okrem iOS 18 uvidíme aj ďalšie aktualizácie pre všetky operačné systémy z jablkového portfólia. Noviniek bude viac než dosť a preto sa určite máme na čo tešiť.

Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách umelej inteligencie, ktorá zažijú svoj debut v iPhone už túto jeseň, nenechajte si ujsť náš článok, v ktorom sme opísali 10 najočakávanejších AI funkcií v rámci iOS 18.

Prečítajte si tiež  Správy na iPhone dostanú zaujímavú novinku. iOS 18 prinesie textové efekty pre iMessage

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -