Pokiaľ používate iPad, určite ste si všimli, že jeho operačný systém nie je úplne rovnaký ako v iPhone. Nehovoríme však o samotných funkciách alebo schopnostiach, ale tiež o aplikáciách, ktoré tu chýbajú.

Zatiaľ čo na iPhone si môžete prakticky odjakživa užívať presnú predpoveď počasia alebo integrovanú kalkulačku, na iPade nič z toho až do WWDC 2022 nebolo dostupné. Čiastočne sa to však o pár mesiacov zmení.

Technologický gigant totiž avizoval, že jeho tablet dostane vôbec po prvýkrát podporu natívnej aplikácie Počasie, ktorá bude schopná využívať celú plochu displeja vo svoj prospech. Trochu nám to dokonca pripomína nedávny koncept, o ktorom sme písali v tomto článku.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple predstavila aj takzvaný WeatherKit pre vývojárov na platforme iPadOS. Tí ho budú môcť využívať napríklad na tvorbu vlastných widgetov alebo aplikácií.

Samotná aplikácia poskytne všetky možné údaje, ktoré bude mať Apple k dispozícii. Používateľ sa teda dočká presných informácií o teplote, predpovedi počasia, UV indexe, aktuálnej polohe slnka, smere vetra, oblačnosti na mape či zrážkach…

Fungovať by to malo podobne, ako v operačnom systéme iOS 15, kde bolo počasie prepracované minulý rok. Na iPade to však bude určite zaujímavejšie, pretože jeho väčší displej poskytne viac informácií už na prvý pohľad. Dajte nám vedieť do komentára, či sa na túto novu apku tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Netflix zakročil proti Apple. Našiel ešte jednoduchší spôsob, ako obísť provízie v App Store!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -