Spoločnosť Apple neustále pracuje na nových produktoch a technológiách, ktoré v poslednej dobe vyrážajú fanúšikom dych. Ešte minulý rok sme sa napríklad dočkali nového 12,9″ iPadu Pro (2021), ktorý dostal nielen extrémne výkonný čip M,1 ale aj mini-LED displej s mimoriadne presným zobrazením farieb. Dnes už vieme, že firma pôjde v budúcnosti ešte ďalej.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako píše Macrumors, v roku 2022 sa zrejme žiadnej novej generácie iPadu Pro nedočkáme, hoci sa to pôvodne očakávalo. Všetko zmenila správa od svetoznámeho analytika Rossa Younga, ktorý nám priblížil budúcnosť tohto tabletu.

Podľa jeho vlastných slov chystá spoločnosť Apple ďalšiu revolúciu, nakoľko svoj budúci iPad Pro vybaví až 14,1″ displejom. Zariadenie sa má rovnako ako dnes spoliehať na technológiu mini-LED, vďaka ktorej bude prekonávať prakticky všetko, čo sa mu postaví do cesty.

Presnosť zobrazenia farieb a kontrastný pomer sú v prípade mini-LED displejov na veľmi vysokej úrovni. Aj preto ich používajú prevažne profesionálni používatelia. Premiéra nového iPadu Pro je predčasne naplánovaná na rok 2023.

V iPade Pro 2023 sa môže objaviť aj procesor M2

Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple v tomto tablete samozrejme použije aj vyššiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz, ktorú už iPad ponúka niekoľko rokov. Zatiaľ nie je známe, či bude displej schopný zobrazovať informácie aj v stand-by režime za pomoci funkcie always-on, no prikláňame sa skôr k názoru, že nie. Každopádne sa však v kuloároch spomína, že má dostať podporu pre MagSafe nabíjanie.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

V neposlednom rade treba spomenúť aj to, že Apple zrejme v roku 2023 urobí aj dôležitú výkonnostnú zmenu. Procesor M1, ktorým je dnes osadený iPad Pro a iPad Air by mohol vystriedať výkonnejší čip, s označením M2, ktorý sme mohli spoznať na WWDC 2022MacBooku Air MacBooku Pro 13″.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -