Spoločnosť Apple neustále pracuje na nových produktoch a technológiách, ktoré v poslednej dobe vyrážajú fanúšikom dych. Ešte minulý rok sme sa napríklad dočkali nového 12,9″ iPadu Pro (2021), ktorý dostal nielen extrémne výkonný čip M,1 ale aj mini-LED displej s mimoriadne presným zobrazením farieb. Dnes už vieme, že firma pôjde v budúcnosti ešte ďalej.

Ako píše Macrumors, v roku 2022 sa zrejme žiadnej novej generácie iPadu Pro nedočkáme, hoci sa to pôvodne očakávalo. Všetko zmenila správa od svetoznámeho analytika Rossa Younga, ktorý nám priblížil budúcnosť tohto tabletu.

- Reklama -

Podľa jeho vlastných slov chystá spoločnosť Apple ďalšiu revolúciu, nakoľko svoj budúci iPad Pro vybaví až 14,1″ displejom. Zariadenie sa má rovnako ako dnes spoliehať na technológiu mini-LED, vďaka ktorej bude prekonávať prakticky všetko, čo sa mu postaví do cesty.

Presnosť zobrazenia farieb a kontrastný pomer sú v prípade mini-LED displejov na veľmi vysokej úrovni. Aj preto ich používajú prevažne profesionálni používatelia. Premiéra nového iPadu Pro je predčasne naplánovaná na rok 2023.

V iPade Pro 2023 sa môže objaviť aj procesor M2

Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple v tomto tablete samozrejme použije aj vyššiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz, ktorú už iPad ponúka niekoľko rokov. Zatiaľ nie je známe, či bude displej schopný zobrazovať informácie aj v stand-by režime za pomoci funkcie always-on, no prikláňame sa skôr k názoru, že nie. Každopádne sa však v kuloároch spomína, že má dostať podporu pre MagSafe nabíjanie.

V neposlednom rade treba spomenúť aj to, že Apple zrejme v roku 2023 urobí aj dôležitú výkonnostnú zmenu. Procesor M1, ktorým je dnes osadený iPad Pro a iPad Air by mohol vystriedať výkonnejší čip, s označením M2, ktorý sme mohli spoznať na WWDC 2022MacBooku Air MacBooku Pro 13″.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.