Napriek tomu, že sme sa v tomto roku dočkali už niekoľkých nových prírastkov v ponuke počítačov Mac, Apple rozhodne nadáva nohu z plynu. Gigant z Cupertina má totiž v pláne aktualizovať svoj 24″ iMac, ktorý prinesie niekoľko vychytávok. Najočakávanejším vylepšením má byť čip Apple Silicon M4, ktorý sa objavil v iPadoch Pro novej generácie.

Populárny iMac 24″ si prešiel v roku 2021 ohromným redizajnom, ktorý vyčaril úsmev na tvári nejedného jablkového fanúšika. Teraz chce Apple posunúť jeho schopnosti na novú úroveň vďaka výmene súčasného čipu M3 za nový M4. Nebude to však všetko, nakoľko výrobca chystá aj ďalšie zmeny.

Nový čip M4

Apple Silicon M4 by mal byť nasledovníkom súčasného čipu M3, ktorý so sebou prinesie významné zlepšenia v rýchlosti a efektivite, čo naznačujú benchmarkové testy ukazujúce až 25% nárast výkonu.

Čip M4, ktorý je postavený na 3 nm technológii, prinesie 10-jadrové CPU a 10-jadrové GPU s novou kombináciou efektívnych a výkonných jadier.

Apple Silicon M4
Zdroj: Apple

Hoci existuje aj slabšia 9-jadrová verzia tohto čipu použitá v iPadu Pro, je nepravdepodobné, že by sa objavila v iMacu. 10-jadrový čip M4 bude slúžiť ako základ a doplnia ho vylepšené verzie s označeniami M4 Pro, M4 Max a M4 Ultra. Samozrejme v iMacu 24″ môžeme očakávať maximálne čip M4 a M4 Pro.

Na redizajn si ešte počkáme

Pokiaľ ide o dizajn, iMac by si mal zachovať svoj súčasný vzhľad, ktorý bol naposledy aktualizovaný pred tromi rokmi. Apple sa skôr zameria na vnútorné vylepšenia než na zmeny vizuálu.

Apple by sa však mohol zamerať na nové farebné prevedenia, pomocou ktorých by staršiu a novšiu generáciu svojho počítača medzi sebou trochu viac odlíšil.

iMac 24" 2023
Zdroj: Apple

Mnoho používateľov sa sťažovalo na fakt, že na súčasnom iMacu už nie je vyobrazené logo nahryznutého jablka na prednej strane. Namiesto toho Apple zakomponoval svoje logo na zadnú stranu, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezmení ani v nadchádzajúcej generácii.

Dočkáme sa väčšieho iMacu? 

Už dlhšie sa špekuluje o možnosti iMacu s väčšou obrazovkou, ktorý by nahradil niekdajší iMac 27″ s čipom Intel. Predpoklady naznačujú, že Apple pracuje na desktope s rekordnou 30″ obrazovkou.

Tento model by mal ponúknuť ešte viac výkonu vďaka čipom M4 Pro alebo M4 Max. Príchodu iMacu s väčšou uhlopriečkou sa dočkáme najskôr v roku 2025. Aspoň na tento časový horizont sa upierajú pohľady analytikov, ktoré vychádzajú z údajov z dodávateľského reťazca.

iMac 32"
Zdroj: DALL-E

Kedy príde aktualizovaný iMac 24″ s čipom M4? 

Vzhľadom na to, že sa už nachádzame takmer v polovici roka, veľa možností na uvedenie nových produktov už neostáva. Apple zvyčajne organizuje podujatia zamerané na Mac v októbri alebo novembri. Práve tento časový rámec by mal poslúžiť aj pre predstavenie nového iMacu 24″.

Posledná aktualizácia iMacu prebehla v októbri 2023, takže nový model by mohol prísť presne o rok neskôr. Práve v tomto období zrejme dorazí aj nová aktualizácia macOS 15, ktorá poskytne používateľom zaujímavé vychytávky.

A ak sa vám nechce čakať, iMac 24″ s procesorom M3 si môžete kúpiť aj dnes za výhodnú cenu. Štandardne sa predáva za 1 599 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate za 1 449 €. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Mac mini M4 je na ceste. Zhrnuli sme všetko, čo prinesie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -