Spoločnosť Apple sa pomaly ale isto blíži do cieľovej rovinky. Odhady a leaky týkajúce sa prvej náhlavnej súpravy pre virtuálnu a rozšírenú realitu od Apple by sa mali naplniť už o dva týždne.

Podľa online záznamov portálu Deep Dive LLC sa gigant z Cupertina postaral o krok, ktorým definitívne potvrdil príchod očakávaného VR/AR Headsetu. Minulý týždeň, konkrétne 18. mája, totiž Apple podalo žiadosť o ochrannú známku „xrProOS“. Takto môže s vysokou pravdepodobnosťou znieť názov nového operačného systému.

Cieľom Apple v tomto scenári je zabezpečenie patentu ešte pred samotným uvedením produktu na trh. Touto formou si chce firma chrániť svoje duševné vlastníctvo a poistiť si tak plány na nadchádzajúce obdobie, aby daný názov nemohol používať nikto iný.

Náhlavná súprava sa už onedlho stane realitou

O názve xrProOS sa dozvedáme poprvýkrát a nie je jasné, ako ho Apple plánuje používať. Môže sa totiž jednať o pracovný názov pre označenie prototypu. Doposiaľ sa v kruhoch jablkových nadšencov a analytikov vyskytovali aj názvy xrOS, alebo RealityPro. To, ktorý z nich firma použije sa dozvieme už čoskoro.

Reality Pro náhlavná súprava
Zdroj: David Lewis, Marcus Kane

Minulý týždeň sa objavila správa, ktorá poukazovala na patent ďalšej formy názvu. Možno sa to zdá až bizarné, no Apple sa mohlo prezradiť práve kvôli štýlu písma. Jablková spoločnosť totiž na označenie svojich systémov používa font San Francisco, ktorý sa (nie náhodou) nachádza aj v nových licenčných známkach.

Obrovský otáznik vznášajúci sa nad novým operačným systémom, ako aj nad plánovaným Headsetom sa vyjasní už o dva týždne. Faktom ostáva, že náhlavnú súpravu od Apple by sme mali vidieť už 5. júna na WWDC 2023.

Prečítajte si tiež  Apple chystá aj lacnejší Headset. Prémiovú verziu si nebude môcť dovoliť každý

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -