Spoločnosť Apple nám už o niekoľko týždňov na WWDC 2023 predstaví prvý Apple Headset, ktorý by mal spôsobiť revolúciu v technologickom priemysle a jeho základy by mali v budúcnosti poslúžiť na vývoj okuliarov, ktoré nahradia iPhone.

A aj keď niekto jeho predstavenie spochybňuje, teraz sa tak trochu prekecol samotný technologický gigant. Vďaka novému patentu vieme, ako sa bude nazývať jeho operačný systém.

Ako už býva zvykom, technologické spoločnosti na čele s Apple si tesne pred predstavením nových produktov dávajú zaregistrovať ochranné známky, aby ich mohli predávať pod svojimi vlastnými obchodnými názvami, ktoré nemôže používať nikto iný.

Známy leaker Parker Ortolani informuje, že si Apple nechalo na Novom Zélande patentovať značku „xrOS„, ktorá by mala predstavovať názov operačného systému pre Apple Headset. Samotná žiadosť bola pri tom podaná už v januári 2023, avšak nestálo za ňou priamo Apple, ale spoločnosť „Deep Dive LLC„.

Podľa informácií by malo ísť o firmu vo vlastníctve Apple, ktorú výrobca elektroniky používa na tajné získavanie patentov. S podobnými praktikami sme sa v minulosti stretli už niekoľkokrát, takže to nie je až tak prekvapivé.

Apple prezrádza použitý font

Pokiaľ sa pozriete na samotný únik, môžete si povedať, že o takúto ochrannú známku si mohol požiadať v podstate ktokoľvek. Áno, to je síce pravda, avšak ktokoľvek by na to nemohol použiť font San Francisco, ktorý spoločnosť Apple vyvinula v roku 2014.

Celý nápis xrOS vďaka nemu prirodzene pôsobí tak, že už teraz patrí ku rodine zvyšných operačných systémov, ako iOS, macOS, watchOS, tvOS a ďalších.

xros
Zdroj: Twitter / Parker Ortolani

Taktiež je dôležité spomenúť, že spoločnosť Apple sa pôvodne rozhodovala pre názov RealityOS, o ktorom už viackrát informovali média po celom svete. Zdá sa však, že napokon dala prednosť jednoduchšiemu xrOS.

Headset príde o pár týždňov

Apple Headset Tim Cook
Zdroj: The Information / úprava redakcie

Uvidíme teda, ako to napokon celé dopadne, avšak faktom zostáva, že Apple Headset uvidíme po prvýkrát už 5. júna na WWDC 2023. Netešte sa ale predčasne.

Aj keď sa už hovorí, že toto zariadenie vstúpilo do výroby, jeho predaj by mal začať až koncom roka 2023 v období pred Vianocami. Dovtedy budú mať vývojári čas na to, aby prispôsobili svoj softvér pre novú platformu.

Rovnako tak stále platí, že cena za toto zariadenie bude doslova extrémna. Spoločnosť Apple si chce za svoj headset pýtať čiastku, ktorá môže na Slovensku atakovať hranicu až 4 000 €. Jeho prvú generáciu si teda bude môcť dovoliť len málokto.

Prečítajte si tiež  iOS 13.2 má problém. Počas náročnejších operácii sa na ňom zastavujú aplikácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -