Pokiaľ sa rozhodnete testovať nový operačný systém od spoločnosti Apple v rámci beta verzie, musíte sa pripraviť na to, že vám zďaleka nebude fungovať tak dobre, ako by šlo o jeho oficiálnu verziu pre všetkých používateľov.

Presne to je prípad iOS 16, ktorý bol predstavený na WWDC 2022 len tento pondelok. Aj keď sa jeho podpora okresala na podstatne novšie modely, používatelia sa na každej generácií iPhonu stretávajú s nasledujúcimi chybami:

5. Nedostatočná rýchlosť operačného systému

iPhone je preslávený najmä pre svoje rýchle reakcie. Pokiaľ si ale chcete nainštalovať iOS 16, musíte počítať s tým, že bude vo veľa prípadoch spomalený. Azda najviac to pocítite na starších zariadeniach, ktoré majú procesor A11 Bionic a A12 Bionic.

Čipy A13 Bionic, A14 Bionic a A15 Bionic sú na tom podľa recenzií lepšie. Aj tu sa však používatelia stretávajú so spomalením, ktoré nebolo v štandardnej verzii iOS 15 vôbec citeľné.

4. Občasné prehrievanie

To, že sa váš iPhone čas od času prehrieva, je bežný jav aj na plnohodnotných aktualizáciách operačných systémov. V prípade beta verzií sa s tým ale budete stretávať takmer určite na dennej báze.

Zariadenie môže byť pritom úplne nové a nemusia v ňom prebiehať náročné procesy na pozadí. Je to skrátka správanie, ktoré ešte Apple musí vyladiť. Nás napríklad dosť často trápi na redakčnom iPhone 12 Pro Max.

3. Sekanie / zamŕzanie / nestabilita 

Toto je klasika, ktorej sa nemôžete vyhnúť. Sekanie, zamŕzanie a nestabilita netrápi len apky od vývojárov tretích strán ale rovnako aj softvér od spoločnosti Apple.

Na starších zariadeniach sa navyše budete stretávať aj s menej plynulými prechodmi v používateľskom rozhraní iOS 16. To vám môže pokaziť celkový zážitok z testovania. Časom sa to ale napraví.

2. Nedostatočná výdrž batérie

Jeden z najväčších kameňov úrazu je určite nedostatočná výdrž batérie na jedno nabitie. Ľudia z celého sveta hlásia, že im iOS 16 v prvej vývojárskej beta verzii „hltá“ percenta batérie rýchlejšie, než pôvodne očakávali.

Dôvodom sú zrejme nové funkcie, ako napríklad widgety na pracovnej ploche, ktoré zatiaľ nie sú dokonalo optimalizované.

1. Ďalšie

Ľudia tiež na oficiálnych vývojárskych stránkach spoločnosti Apple nahlasujú mnohé iné, oveľa konkrétnejšie problémy. Na iOS 16 napríklad nefunguje správne vyhľadávanie Wi-Fi siete, z klávesnice mizne editor pre výber Emoji ikoniek, na uzamknutej ploche zariadenia sa nezobrazujú niektoré prvky alebo informácie a mnoho ďalšieho.

Prečítajte si tiež  Foxconn a Apple jednajú o výrobe v USA! Naplnia sa priania Donalda Trumpa?

Ak ste beta testermi aj vy, dajte nám vedieť do komentára, aké konkrétne problémy trápia váš iPhone. Nezabudnite tiež uviesť presný model.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here