Téma skladacích zariadení od spoločnosti Apple opäť naberá na obrátkach. Zatiaľ čo konkurenční producenti disponujú skladacími smartfónmi už dlhšiu dobu, na prvú „skladačku“ z dielne kalifornského giganta stále netrpezlivo čakáme. Podľa nových správ Apple použije technológiu, ktorú využil aj konkurenčný Huawei.

Najdôležitejšie: Apple plánuje uviesť na trh 7,9″ skladacie zariadenie s unikátnym dizajnom už o dva roky. Do tej doby však musí popracovať na vychytaní všetkých múch, ktoré sa u týchto zariadení zvyknú prejavovať. Prvý skladací smartfón od Apple by mal prísť so špeciálnym dizajnom, ktorý ponúkne celistvý displej bez rýh a predelenej čiary v strede zariadenia.

Apple ponúkne skladací displej so zavinutým displejom

V analytických predpokladoch a leakoch sa najčastejšie skloňuje 7,9″ skladacie zariadenie, ktoré ponúkne inovatívny “zavinutý dizajn”, ktorý je porovnateľný s Huawei Mate Xs 2. Displej by sa tak nemal predeliť a vytvoriť stredovú hranu, ale namiesto toho sa zavinúť po vonkajšom obvode.

Huawei Mate Xs 2
Zdroj: Huawei

Napriek tomu, že na trhu už existujú skladacie zariadenia od značiek ako Samsung, Huawei, Motorola a Nubia, spoločnosť Apple by mohla svojim oneskoreným vstupom do kategórie skladacích telefónov priniesť významnú zmenu.

Vzhľadom na jej vplyv na trhu a vernú zákaznícku základňu by skladací iPhone mohol po uvedení na trh rýchlo získať popularitu a výrazne zmeniť dynamiku predaja takýchto zariadení.

Navyše keď bude mať 7,9″ uhlopriečku, jeho displej bude podobne veľký, ako na úplne prvom iPade mini. Zariadenie tak bude kombinovať smartfón a tablet v jednom, čo môže nalákať množstvo náročných spotrebiteľov.

Skladací iPad a iPad mini 6
Zdroj: Bing AI, SvetApple (úprava redakcie)

Je však možné, že Apple zvolí úplne inú stratégiu ako konkurencia. Podľa dávnejších analytických predpokladov by sme sa totiž mali najskôr dočkať skladacieho iPadu a MacBooku s rozložiteľnou obrazovkou. Až potom bude na rade skladací iPhone. Oficiálne však nebolo potvrdené nič a preto nám ostáva čakať, ktorým smerom sa na ceste skladacích zariadení Apple vydá.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone / iPad dostane sci-fi technológiu. Jeho displej sa sám opraví

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -