Jablkové tablety sa stali horúcou témou posledných týždňov, keďže už dnes sa dočkáme nových prírastkov v tomto produktovom rade. Zdá sa to až neskutočné, no od predstavenia posledného iPadu prešlo viac ako 1,5 roka. Napriek tomuto, že Apple takpovediac posledných 18 mesiacov zaspal na vavrínoch, stále je jednotkou v predajoch.

Podľa najnovších údajov od International Data Corporation (IDC) o dodávkach tabletov v prvom štvrťroku 2024, trh s tabletmi zaznamenal mierny rast o 0,5 %. Ide o prvý nárast od druhého štvrťroka 2021. Tento rast je pripisovaný začiatku cyklu obnovy, keďže používatelia nekupujú tablety v tak krátkom časovom slede, ako napríklad smartfóny.

Apple si stále drží prvú priečku v predajoch tabletov

Aj keď sa predaj pravdepodobne nevráti na úrovne zaznamenané počas pandémie, záujem o vyššie cenové kategórie tabletov s produktívnymi funkciami je povzbudzujúci pre celý priemysel. Apple síce prišiel o určitý podiel na trhu, no aj napriek tomu sa môže popýšiť prvým miestom.

V dôsledku ekonomickej stagnácie a absencie nových modelov Apple zaznamenal pokles predaja o 8,5 %. Kalifornskej spoločnosti sa ale podarilo udržať vedúcu pozíciu s 9,9 miliónmi predanými kusmi.

iPad Pro zadná strana
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Samsung na druhej strane zaznamenal menší pokles predaja o 5,8 %, s celkovým predajom 6,7 milióna tabletov v prvom štvrťroku 2024. Hoci stále zaostáva za Apple, údaje z posledného štvrťroka 2022 ukazujú, že Apple mal 49,2 % trhový podiel a Samsung 16,8 %. Jeho predaje teda nie sú úplne zanedbateľné.

Tento rozdiel by sa však mal postupne zmierňovať, keďže čoskoro sa dočkáme predstavenia vytúžených prídavkov do ponuky. Už dnes sa môžeme tešiť na hlavnú hviezdu v podobe iPadov Pro s OLED displejmi a nový iPad Air s 12,9″ obrazovkou.

V kategórii príslušenstva by sa mala objaviť aj aktualizovaná klávesnica Magic Keyboard a Apple Pencil. Viac sa dozvieme o 16:00, kedy začína event Let Loose.

Prečítajte si tiež  Predstaví Apple čip M4 v iPade Pro 2024? Tu je najpravdepodobnejší scenár

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -