Hoci na prvý skladací smartfón od jablkového giganta ešte stále čakáme, existuje spôsob, ako si ho vyskúšať už dnes. Samsung dnes predstavil novú webovú stránku “Try Galaxy”, ktorá umožňuje používateľom iPhonu zažiť, aké to je používať skladací smartfón.

Try Galaxy používa dva iPhony na prezentovanie výhod veľkého displeja, ktorý ponúka vlajková skladačka Galaxy Z Fold5. Toto zariadenie je najnovším skaldacím smartfónom, ktorý má 6,2″ displej na prednej strane a 7,6″ displej v otvorenom stave. To je už len o 0,3″ menej, než, ako mal pôvodný iPad mini so starším dizajnom.

Samsung už dlhšie disponuje webovou aplikáciu, ktorá ukazuje prispôsobenie používateľského rozhrania systému Android s aplikáciami Samsung, no možnosť Galaxy Fold je novinkou. Na jej spustenie potrebujete dva iPhony s webovou aplikáciou Try Galaxy, ktorú nájdete na oficiálnej stránke.

Takto funguje „iPhone Galaxy Fold“

Webovú aplikáciu musíte spustiť na oboch iPhonoch, pričom jeden z nich vytvorí kód, ktorý druhý smartfón následne načíta. Potom sa jedna obrazovka rozloží na dva iPhony, čím sa napodobnil väčší displej zariadenia Galaxy Fold.

iPhone Samsung Galaxy Z Fold 5
Zdroj: MacRumors
iPhone Samsung Galaxy Z Fold 5
Zdroj: MacRumors

Nakoľko je táto možnosť obmedzená, používatelia si môžu vybrať len z niekoľkých funkcií. Dostupná je napríklad hra Air Hockey, prehliadka multitaskingu, alebo funkcia prehrávania dvoch videí na rozličných obrazovkách.

Samsung je známy marketingom namiereným proti spoločnosti Apple a rád upozorňuje na to, že Apple nemá skladací iPhone. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť, nakoľko kalifornská spoločnosť údajne pracuje na svojom konkurenčnom zariadení.

iPhone Samsung Galaxy Z Fold 5
Zdroj: MacRumors

Apple sa síce tak skoro s vlastným skladacím smartfónom nevytasí, no už o pár týždňov sa dočkáme predstavenia iPhonu 15. Pokiaľ vás zaujímajú novinky týkajúce sa nadchádzajúceho modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Zabije Apple iPhone 15 Pro Max? V hre je stále iPhone 15 Ultra

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -