O novom druhu členstva Spotify, ktoré má konkurovať bezstratovému formátu Apple Music sa povráva už niekoľko rokov. Za ten čas sa firma rozhodla projekt odložiť na neurčito,   no zdá sa, že bezstratové prehrávanie od Spotify predsa len príde.

Spoločnosť Spotify má v pláne zaviesť prémiovú úroveň, ktorá bude obsahovať zvuk s vysokou kvalitou na štýl Apple Music Lossless. Táto úroveň predplatného, ktorú spoločnosť Spotify interne nazýva “Supremium”, bude doteraz najdrahším plánom Spotify.

Predplatné bude ponúkať HiFi audio, ktorým chce spoločnosť zacieliť na audiofilov. Súčasná úroveň Premium tak bude na poste najvyššieho predplatného nahradená. Okrem vysokokvalitného zvuku ponúkne Supremium aj rozšírený prístup k audioknihám a ďalším zvukovým stopám.

Priama konkurencia pre Apple Music Lossless

Apple Music prinieslo podporu pre funkciu bezstratového zvuku s názvom Lossless Audio v roku 2021. Za túto vychytávku predplatitelia jablkovej platformy nemusia nič doplácať, čo sa o Supremium povedať nedá. V prípade Apple Music neexistujú žiadne úrovne predplatného. Buď ho máte, alebo nemáte s výnimkou študentských profilov.

Nový dizajn aplikácie Spotify
Zdroj: Spotify

Keďže služba Spotify Premium stojí len o niečo menej ako Apple Music, je veľmi pravdepodobné, že prémiová úroveň bude mať vyššiu cenu ako riešenie od Apple. Nový plán najvyššej úrovne Spotify sa zrejme spustí ešte v tomto roku, no oficiálny dátum uvedenia na trh zatiaľ nepoznáme.

Ktorej hudobnej platforme dávate prednosť vy? Podeľte sa s nami o názory a postrehy v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Spotify sľubuje túto funkciu už roky. Na Slovensku však ešte stále nie je dostupná

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -