Čerstvo predstavený headset Apple Vision Pro sa má podľa jablkovej spoločnosti stať novou generáciou zariadenia, ktoré v budúcnosti zmení náš život po každej stránke. Hoci má ešte pred sebou dlhú cestu, niekoľko revolučných funkcií prinesie už pri svojom vstupe do predaja.

Náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu bude disponovať funkciou nazvanou “Vizuálne vyhľadávanie”, ktorá sa podobá funkcii vizuálneho vyhľadávania na iPhone a iPade. Bude však fungovať omnoho jednoduchšie a sofistikovanejšie. Táto vychytávka ponúkne vyhľadávanie textu a predmetov v reálnom svete.

Pomocou funkcie Vizuálneho vyhľadávania budeme môcť použiť Apple Vision Pro na získavanie informácií o predmetoch a interakciu s textom, ktorý sa nachádza všade okolo nás. V tejto funkcii bude tiež umožnené kopírovanie a vkladanie vytlačeného textu z reálneho sveta do aplikácií, prekladanie textu medzi 17 rôznymi jazykmi a mnoho ďalších funkcií.

Apple Vision Pro zmení spôsob, akým pracujeme s dátami

V systéme VisionOS možno pracovať s textom z reálneho sveta, ktorý obsahuje kontaktné informácie, webové stránky alebo aj prevody jednotiek. Ak je teda napríklad v tlačenom letáku odkaz na webovú stránku, môžete ho pomocou zariadenia VisionOS Pro naskenovať a otvoriť okno Safari na zobrazenie stránky.

Apple Vision Pro Mac Virtual Display
Zdroj: Apple

Príkladom môže byť aj situácia, ak sa v recepte uvádzajú gramy a vy potrebujete inú jednotku. Náhlavná súprava vykoná prevod jednotiek za vás. Okrem toho nebude chýbať ani váš osobný prekladač v rozšírenej realite.

Preklad textu v reálnom čase bude užitočný napríklad pri práci, keď budete chcieť rýchlo preložiť to, čo vidíte v reálnom svete. Súprava Apple Vision Pro bude schopná automaticky rozpoznať text a dokumenty podobne ako iPhone. K tomu bude disponovať možnosťou rozpoznávania textu na fotografiách a obrázkoch.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro bude zachraňovať životy. Headset môže pomáhať pri operáciách

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -